هدر موبایل
1397/11/05 11:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح کرد:

احتمال افزایش هزینه انتخابات در صورت استانی شدن آن

حسینی‌کیا با اشاره به احتمال افزایش هزینه انتخابات در صورت استانی شدن آن گفت: در انتخابات استانی فرد باید برای کل استان تبلیغ کند و این امر هزینه‌ها را نسبت به تبلیغ در یک حوزه انتخابیه زیاد می شود، اما تعداد کاندیداها نیز در انتخابات استانی کمتر می‌شود که این امر بخشی از اضافه هزینه‌ها را جبران می‌کند.
احتمال افزایش هزینه انتخابات در صورت استانی شدن آن حسینی‌کیا با اشاره به احتمال افزایش هزینه انتخابات در صورت استانی شدن آن گفت: در انتخابات استانی فرد باید برای کل استان تبلیغ کند و این امر هزینه‌ها را نسبت به تبلیغ در یک حوزه انتخابیه زیاد می شود، اما تعداد کاندیداها نیز در انتخابات استانی کمتر می‌شود که این امر بخشی از اضافه هزینه‌ها را جبران می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601106839532777.jpg احتمال,افزایش,هزینه,انتخابات,در,صورت,استانی,شدن,آن Icana

ه گزارش خبرگزاری خانه ملت سید جواد حسینی کیا رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث می‌شود نمایندگان بیشتر به کارهای ملی استانی بپردازند، تا کارهای جزیی شهرستانی.

جواد حسینی کیا

 

وی با اشاره به مزایا و معایب استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با اجرای این طرح نمایندگان با فراغ خاطر بیشتری می‌توانند به دو مسئولیت اصلی خود در بعد قانون‌گذاری و نظارت بپردازند و دیگر وقت آنها صرف امور خرد و کوچک که گاهی خارج از حیطه وظایف آنها است، نمی‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون بخش عمده مراجعاتی که به نمایندگان مجلس می‌شود مربوط به کارهای فردی و خرد است، اضافه کرد: بسیاری از این کارها خلاف قانون هم هستند و افراد زمانی که همه جا تیرشان به سنگ خورده سراغ نماینده مجلس می‌آیند تا شاید کارشان را به صورت غیرقانونی پیش ببرند.

حسینی‌کیا اظهار کرد: وقتی نماینده از نماینده شهرستان به نماینده استان ارتقا یابد، دیگر وقتش صرف کارهای اینچنینی و خرد نخواهد شد.

نماینده سنقروکلیایی مزیت دیگر استانی شدن انتخابات را جلوگیری از اتلاف وقت نمایندگان برای مهمانی‌های شبانه و جلب رای اعلام کرد و افزود: گاهی نمایندگان یکسال قبل از انتخابات این کارهای تبلیغاتی را در حوزه انتخابیه خود آغاز می‌کنند، اما اگر انتخابات استانی شود نماینده تا آخرین روزها وقت خود را صرف کارش خواهد کرد.

حسینی‌کیا خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مزیت‌های این طرح آن است که افرادی که رای محدودی دارند دیگر وارد انتخابات نخواهند شد و در شرایطی که اکنون در هر شهر گاهی تا ۲۰ کاندیدا هم داریم، تعداد نامزدها به هفت، هشت نفر از هر شهر خواهد رسید.

وی درباره معایب استانی شدن انتخابات نیز عنوان کرد: این یک حقیقت است که دیگر مراجعه روستا به روستا و شهر به شهر در حوزه‌های انتخابیه کمتر از گذشته خواهد شد.

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی از احتمال کاهش مشارکت در انتخابات مجلس با اجرای طرح استانی شدن انتخابات هم خبر داد و تاکید کرد: وقتی انتخاب افراد در سطح کل استان صورت گیرد، مقداری از شور و شوق انتخابات کم خواهد شد.

حسینی‌کیا از احتمال افزایش هزینه انتخابات در صورت استانی شدن آن هم یاد کرد و گفت: در انتخابات استانی فرد باید برای کل استان تبلیغ کند و این امر هزینه‌ها را نسبت به تبلیغ در یک حوزه انتخابیه زیاد خواهد کرد، اما از سوی دیگر نباید فراموش کرد که تعداد کاندیداها نیز در انتخابات استانی کمتر می‌شود که این امر بخشی از اضافه هزینه‌ها را جبران می‌کند.

به گزارش ایسنا وی با بیان اینکه کلیات این طرح در مجلس به تصویب رسیده، خاطرنشان کرد: فقط بحث بر سر جزییات است که شاید اصلاحی در آن صورت گیرد، اما قطعا کل طرح کنار گذاشته نخواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet