هدر موبایل
1388/07/06 15:44:00
سرویس فرهنگی
سردبیر جدید خانه ملت معارفه شد

افراشته: تحول آغاز شده در خانه ملت ادامه خواهد داشت

**معاون اجرایی رییس مجلس گفت: هر چه فرصت جمعی برای خلق یک فکر نو در حوزه قانون‌گذاری و نظارت ایجاد کنیم، بهره‌وری مجلس را بالا برده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مراسم معارفه "محمد هادی پروین" به عنوان سردبیر خبرگزاری خانه ملت روز دوشنبه با حضور مهندس "علی افراشته" معاون اجرایی رییس مجلس شورای اسلامی، "حسین انتظامی" مشاور رییس مجلس، "غلامرضا رسولی‌زاده" مدیر کل فرهنگی و روابط عمومی، "کاوه احمدی" رییس اداره اخبار و رسانه‌های گروهی و اعضاء تحریریه خانه ملت برگزار شد.

علی افراشته در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های "فرشاد مهدی‌پور" سردبیر سابق و خبرنگاران این خبرگزاری اظهار داشت: خوشبختانه طی چند ماه گذشته شاهد تلاش‌های دوستان این مجموعه در جهت عملیاتی شدن تحولات مورد نظر شورای سیاست‌گذاری بودیم.

وی افزود: در مجموعه تغییرات محتوایی صورت گرفته درحوزه انعکاس اخبار، شاهد رشد متوسط 62 تا 100درصد بودیم که این بیانگر آن است که مجموعه همراهی خوبی با مدیر داشته است که این جای سپاس‌گذاری دارد.

معاون اجرایی رییس مجلس با بیان این که قصد ما تغییر در مدیریت این خبرگزاری نبود، خاطر نشان کرد: معتقد بودیم این تحولی که آغاز شده باید با همین نگاه مدیریتی ادامه پیدا کند اما به ناچار به دلیل اشتغالات آقای مهدی‌پور این تغییر اتفاق افتاد.

افراشته به سوابق مطبوعاتی محمد هادی پروین سردبیر جدید خانه ملت اشاره کرد و اظهار داشت: با شناختی که داریم، ایشان فردی بسیار برجسته و فرهیخته در حوزه رسانه‌ هستند و تجارب موفقی در این بخش دارند.

افراشته یادآور شد: با عنایت به این که طرح مجلس الکترونیک در حال طراحی است و در حوزه‌های مختلف باید اتفاقات جدی صورت بگیرد، قاعدتاً یکی از مولفه‌های جدی این اتفاق در مجلس الکترونیک، فعالیت و تلاش خوب دوستان ما در خانه ملت است که بتوانند برای نمایندگان محترم فرصت سازی کند و با جامعه و نخبگان ارتباط برقرار نماید.

وی افزود: باور ما همواره این بوده که هرچه ما فرصت جمعی برای خلق یک فکر نو در حوزه قانون‌گذاری و نظارت ایجاد کنیم، بهره‌وری مجلس را بالا برده‌ایم.

معاون اجرایی رییس مجلس با اشاره به تحولات ساختاری تشکیلات مجلس گفت: مجموعه خبرگزاری خانه ملت با ملاحظاتی به عنوان زیر مجموعه معاونت اجرایی تعریف شد اما این بدان معنا نیست که ما از تجربیات دوستان در بخش‌های دیگر استفاده نکنیم.

افراشته تصریح کرد: روابط عمومی بخش عظیمی از کار رسانه‌ای مجلس را برعهده دارد و اداره اخبار به صورت تخصصی این کار را دنبال می‌کند؛ بنابراین اگر همه این ظرفیت‌ها در کنار یکدیگر قرار بگیرد، یک هم افزایی صورت خواهد گرفت که نتیجه‌ آن سرعت بیشتر در جهت رسیدن به نقطه هدف است.

وی با بیان اینکه بخشی از سیاست‌های تعیین شده در شورای سیاست‌گذاری توسط روابط عمومی دنبال می‌شود، یادآور شد: موضوع اجلاسیه بزرگداشت تاسیس  خبرگزاری خانه ملت و همچنین حضور این خبرگزاری در نمایشگاه مطبوعات از جمله مواردی است که در حال پی‌گیری است.

معاون اجرایی رییس مجلس اظهار داشت: این که خانه ملت زیرمجموعه روابط عمومی باشد یا معاونت اجرایی خیلی تفاوتی نمی‌کند و همه این تصمیمات برای تسهیل و تسریع کارهاست و با این ملاحظات این تغییر صورت گرفته است.

افراشته با تقدیر از همفکری‌های دکتر انتظامی در اداره مجموعه خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این فرصت ایشان هم از لحاظ ایده پردازی و هم به جهت وصل کردن افراد توانمند کمک‌های فراوانی به ما کردند.

وی گفت: انتظار ما این است که مجموعه با آقای پروین که دارای تجربیات موفقی در این حوزه هستند همراهی کند تا تحولی که مورد نظر است به صورت  وسیع‌تر رخ دهد.

معاون اجرایی رییس مجلس با اشاره به طرح راه‌اندازی وبلاگ نمایندگان گفت: اگر بتوانیم در این موضوع با همکاری  دوستان فناوری به صورت فعال عمل کنیم، مطمئناً افرادی که از طریق پیوند خانه ملت به وبلاگ نمایندگان مراجعه می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند.

وی همچنین طرح نشریه نمایندگان را یکی از اقدامات در دست اجرا خواند و اظهار داشت: معرفی خبرگزاری خانه ملت از طریق این نشریات و همچنین از راه تبلیغات در صداوسیما قابل اجرا است چون تحولات هم باید به لحاظ محتوایی صورت بگیرد و هم از روش‌های تبلیغی بهره‌ گرفت تا خبرگزاری خانه ملت در حوزه مطبوعات جدی‌تر ظاهر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet