هدر اصلی
1397/11/08 07:01:00
سرویس فرهنگی
میرزاده با تاکید بر خوش‌سلقیگی در اجرای قانون:

تبدیل به پارکینگ شدن حیاط یک مدرسه برای درآمدزایی ایرادی ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است هیچ اشکالی ندارد اگر مدرسه‌ای را در یک نقطه پرترافیک شهر در روز تعطیل یا زمانی که کلاسی در آن برگزار نمی‌شود به عنوان پارکینگ در اختیار دستگاه‌های دیگر قرار داد.
تبدیل به پارکینگ شدن حیاط یک مدرسه برای درآمدزایی ایرادی ندارد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است هیچ اشکالی ندارد اگر مدرسه‌ای را در یک نقطه پرترافیک شهر در روز تعطیل یا زمانی که کلاسی در آن برگزار نمی‌شود به عنوان پارکینگ در اختیار دستگاه‌های دیگر قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100045181174.jpg تبدیل,به,پارکینگ,شدن,حیاط,یک,مدرسه,برای,درآمدزایی,ایرادی,ندارد Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر مجوز به آموزش و پرورش برای ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی، گفت: این مصوبه در راستای احکام برنامه ششم است تا آموزش و پرورش از املاک مازاد خود یا آنها که بلااستفاده است، درآمدزایی کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی درباره فضای مازاد توضیح داد: ممکن است سالیان سال آموزش و پرورش زمینی سر چهارراه داشته که نه امکان کلاس ساختن از آن بوده نه استفاده آموزشی؛ ولی می‌تواند یک مرکز تجاری پردرآمد باشد که با پول آن بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش حل شود یا مدرسه بزرگی که محوطه وسیعی داشته باشد که گوشه‌ای از آن ناکارآمد است و نه به درد ورزش دانش‌آموزان می‌خورد، نه آموزش.

ممکن است سالیان سال آموزش و پرورش زمینی سر چهارراه داشته که نه امکان کلاس ساختن از آن بوده نه استفاده آموزشی؛ ولی می‌تواند یک مرکز تجاری پردرآمد باشد که با پول آن بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش حل شود

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از این مدارس می‌تواند تغییر کاربری پیدا کند و برای جبران هزینه‌ها و مشکلات جزئی درآمدزایی صورت گیرد.

وی در خصوص ماجرای تبدیل به پارکینگ شدن حیاط یک مدرسه برای درآمدزایی گفت: اجرای خوب این قانون به خوش‌سلیقگی احتیاج دارد؛ مشکلات کشور با وجود قوانین خوب در اجرا دچار مشکل می‌شود در حالی که اگر مدرسه‌ای را که در یک نقطه پرترافیک شهر واقع است، در روز تعطیل یا عصر که کلاسی در آن برگزار نمی‌شود، برای استفاده به عنوان پارکینگ در اختیار دستگاه‌های دیگر قرار داد، هیچ اشکالی ندارد.

واگذاری مدارس و خصوصی سازی ممنوع

میرزاده با تاکید بر اینکه بحث واگذاری از این موضوع مستنثی است، گفت: اینکه ساعت رسمی درس تعطیل شود، هم مغایرت قانونی دارد و هم بر اساس اهداف تعلیم و تربیت نیست و نه کمیسیون آموزش مجلس با آن موافق است؛ نه آموزش و پرورش و نه شورای عالی آموزش و پرورش.

وی با بیان اینکه مصوبه کمیسیون تلفیق صرفا در راستای برنامه ششم است تا اگر مانعی در کار آموزش و پرورش باشد بتواند از این قانون استفاده کند، افزود: هیچکدام از اینها به معنی واگذاری مدارس و خصوصی سازی نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین استفاده مدارس برای سفرهای نوروزی و ایام تابستان را در راستای همین امر توصیف و تصریح کرد: اگر قانون نباشد، آموزش و پرورش نمی تواند کاری انجام دهد ولی بر اساس این قانون در مواقعی که مدرسه نیاز ندارد یا فضای خالی یا مازاد وجود دارد، می‌تواند درآمدزایی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ به گفته سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، وزارت آموزش و پرورش مجاز شد برای ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی را با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی نسبت به احداث، بازسازی و بهره برداری با تغییر کاربری از زمین هایی که در نقاط مختلف شهرها وجود دارد اقدام کند تا درآمد و امکانات مالی مناسب برای این وزارتخانه تامین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet