خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/11/06 14:24:43
سرویس اقتصادی
کاتب:

پشت گوش انداختن تعیین تکلیف کالاهای احتکاری ضربه به منافع مردم است

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: سازمان تعزیرات و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید کالاهایی که متخلفان به منظور کسب سود احتکار کرده اند را هرچه سریعتر سامان داده و تعیین تکلیف کنند.
پشت گوش انداختن تعیین تکلیف کالاهای احتکاری ضربه به منافع مردم است رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: سازمان تعزیرات و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید کالاهایی که متخلفان به منظور کسب سود احتکار کرده اند را هرچه سریعتر سامان داده و تعیین تکلیف کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg پشت,گوش,انداختن,تعیین,تکلیف,کالاهای,احتکاری,ضربه,به,منافع,مردم,است Icana

غلامرضا کاتب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف کالاهای احتکاری، گفت: هرچه حجم کالاهای اساسی در بازار افزایش پیدا کند قیمت‌ها نیز به همان نسبت کاهش پیدا خواهد کرد. سازمان تعزیرات و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید کالاهایی که متخلفان به منظور کسب سود احتکار کرده اند را هرچه سریعتر سامان داده و تعیین تکلیف کنند.

دوفوریت تامین کالاهای اساسی

تزریق کالاهای دپو شده آرامش را به بازار باز می‌گرداند

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: در حال حاضر که قیمت‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند مسلما تزریق کالاهای دپو شده می‌تواند تا حدودی آرامش را به بازار بازگرداند اگرچه یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان وزارت صمت و سازمان‌های نظارتی تعیین تکلیف وضعیت کالاهای احتکاری است اما برای تحقق این مهم باید اقدامات لازم هرچه سریعتر انجام شود.

بسیاری از کالاهای احتکاری تاریخ انقضا دارند و در صورتی که در زمان مناسب به بازار عرضه نشود کارآیی خود را از دست می‌دهند

وی اظهار کرد: بسیاری از کالاهای احتکاری تاریخ انقضا دارند و در صورتی که در زمان مناسب به بازار عرضه نشود کارآیی خود را از دست می‌دهند؛ صحبتِ تنها در این باره کارساز نیست و باید با برنامه‌ریزی‌های مشخص، اقدام عملی و در نظر گرفتن سازوکار مناسب کالاهای احتکاری روانه بازار شود تا به دست مصرف کننده واقعی برسد.

ضرورت کوتاه کردن دست سوداگران در چرخه توزیع کالاهای احتکاری

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: وزارت صمت باید برای توزیع کالاهای احتکاری سازوکاری اتخاذ کند که از نفوذ سوداگران به این موضوع جلوگیری کند؛ با عرضه کالاهای احتکاری التهاب بازار تا حدودی کاهش پیدا می کند در نتیجه قیمت ها کالاها نیز به تدریج ارزان خواهد شد.  

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس خاطرنشان کرد: بایستی هرچه سریعتر تمام کالاهای احتکاری و بلاتکلیف مانند لوازم خانگی، مواد اولیه، مواد غذایی و... تعیین تکلیف و در بازار توزیع شود چرا که در صورت بی توجهی به این ظرفیت، زیان‌های بسیای به مردم وارد می شود.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet