هدر موبایل
1397/11/06 12:31:39
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

خروج اروپا از برجام هیچ تأثیری در بازار ارز ایجاد نمی کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه با خروج اروپا از برجام هیچ مشکلی در بازار ارز کشور ایجاد نمی شود و روند کاهشی خود را طی می‌کند،گفت: قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید با فروشندگان ارز که اصطلاحا زیرزمینی فعالیت دارند،برخورد کنند.
خروج اروپا از برجام هیچ تأثیری در بازار ارز ایجاد نمی کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه با خروج اروپا از برجام هیچ مشکلی در بازار ارز کشور ایجاد نمی شود و روند کاهشی خود را طی می‌کند،گفت: قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید با فروشندگان ارز که اصطلاحا زیرزمینی فعالیت دارند،برخورد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/53085.jpg خروج,اروپا,از,برجام,هیچ,تأثیری,در,بازار,ارز,ایجاد,نمی,کند Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر، گفت: نابسامانی قبلی که در بازار ارز ایجاد شد منشاء خارجی نداشته و هیچ ارتباطی به خروج آمریکا از برجام نداشت و وجود برخی دلالان در بازار ارز و سوء مدیریت ها سبب شد که این نابسامانی در بازار ارز ایجاد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خروج اروپا از برجام هیچ تأثیری در بازار ارز ایجاد نمی کند، افزود: در حال حاضر اروپایی ها در ظاهر در برجام حضور دارند، اما در باطن هیچ همکاری با ایران نداشته اند و هیچ کدام از تعهدات خود در برجام را انجام نداده اند.

سید ناطر موسوی لارگانی تیتر یک

شرکت های بزرگ اروپایی پس از خروج آمریکا از برجام حتی حاضر نشدند یک روز در ایران بمانند

وی با اشاره به اینکه مقایسه رفتار اروپا و آمریکا قبل و بعد از برجام نشان می دهد که تغییری در رفتارهای آنها ایجاد نشده است، ادامه داد: آمریکا عملا به برجام عمل نکرد و پس از ورود ترامپ به کاخ سفید از آن خارج شد، همچنین اروپایی ها نیز اگر در ظاهر عنوان می کنند که به برجام پایبند هستند، اما در باطن به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده اند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: شرکت های بزرگ اروپایی همانند توتال، رنو و پژو که پس از برجام به ایران آمده و با شرکت های داخلی توافقاتی داشتند، پس از خروج آمریکا از برجام حتی حاضر نشدند یک روز در ایران بمانند پس عملا اروپایی ها نیز به برجام پایبند نبودند.

اگر اروپا به صورت رسمی از برجام خارج شود خللی در بازار ارز ایجاد نمی شود

وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی در ماه‌های اخیر توانسته ثبات نسبی در بازار ارز ایجاد کند، افزود: اگر اروپا به صورت رسمی از برجام خارج شود خللی در بازار ارز ایجاد نمی شود، لذا مردم نباید فریب دلالان بازار ارز را بخورند، چرا که عده ای سودجو می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با خروج اروپا از برجام هیچ مشکلی در بازار ارز کشور ایجاد نمی شود و روند کاهشی خود را طی می‌کند، تصریح کرد: قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید با فروشندگان ارز در گوشه و کنار خیابان و به صورت زیرزمینی برخورد کرده و مانع سوءاستفاده سوداگران شوند./

بیشتر بخوانید

قیمت دلار به کمتر از ۱۰ هزار تومان می رسد

افزایش نرخ دلار کاذب است

کاهش قیمت دلار به زیر ۱۰هزار تومان؛ سیاست دولت برای کنترل بازار ارز

تاثیر تقاضای ارزی ژانویه در بازار جزیی است

کاهش نرخ ارز پس از تعطیلات ژانویه

کاهش قیمت دلار ادامه می یابد

قیمت واقعی ارز حدود ۱۵۰۰ تومان است

دولت می تواند نرخ دلار را وارد کانال ۸ هزار تومانی کند/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet