هدر اصلی
1397/11/06 11:57:02
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی در واکنش به تهدید فرانسه به تحریم علیه ایران:

تأمین امنیت ملی با موشک بالستیک جزء اولویت‌های جمهوری اسلامی است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر غیرقابل مذاکره بودن توان موشکی ایران، گفت: جمهوری اسلامی تأمین امنیت ملی خود را بر هر نیاز دیگری اولویت داده و خود را آماده مقابله با تهدیدات بالقوه‌ بین‌المللی کرده است.
تأمین امنیت ملی با موشک بالستیک جزء اولویت‌های جمهوری اسلامی است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر غیرقابل مذاکره بودن توان موشکی ایران، گفت: جمهوری اسلامی تأمین امنیت ملی خود را بر هر نیاز دیگری اولویت داده و خود را آماده مقابله با تهدیدات بالقوه‌ بین‌المللی کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/123246.jpg تأمین,امنیت,ملی,با,موشک,بالستیک,جزء,اولویت‌های,جمهوری,اسلامی,است Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از تهدید فرانسه به تحریم علیه ایران به علت فعالیت‌ موشک‌های بالستیک، گفت: جمهوری اسلامی ایران مطابق قوانین بین المللی رفتار کرده و فعالیت موشکی در چارچوب راهبرد دفاعی بازدارنده است.

برنامه‌های موشکی جمهوری اسلامی در راستای برنامه‌های دفاعی بازدارنده است

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه برنامه های موشکی جمهوری اسلامی به برنامه های امنیتی و دفاع بازدارنده کشورمان باز می گردد، عنوان کرد: در حقیقت روزی نیست که رژیم اشغالگر قدس و صهیونیست ها ایران را تهدید نکنند و نتانیاهو در هر برنامه ای از فرصت استفاده می کند تا ایران را تهدید کند.

وی ادامه داد: از این رو طبیعی است که ایران نیز برای تأمین امنیت خود برنامه ریزی کند به خصوص در برابر چنین تهدید بالقوه ای همچون اسرائیل و این آماده سازی ارتباطی به کشورهای دیگر ندارد.

دهقانی فیروزآبادی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر اساس توانایی های ذاتی خود از تمامیت ارضی خود دفاع می کند، اظهار داشت: سیاست ایران خریداری سلاح از سایر کشورها نبوده و در زمینه تأمین و ساخت تجهیزات در داخل به پیشرفت های بزرگی دست پیدا کرده ایم.

جمهوری اسلامی هیچگاه تهدیدی علیه سایر کشورها نبوده است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در عرصه بین الملل همواره کشورها با هم مقابله به مثل خواهند کرد و فرانسوی ها نیز باید نگاهی به اقدامات خود بیاندازند که آیا آنها بوده اند که نسبت به انجام تعهدات خود نسبت به جمهوری اسلامی ایران پایبند بوده اند و یا ایران پایبندی خود را اثبات کرده است.

دهقانی فیروزآبادی در نشست فراکسیون مستقلین ولایی با حضور وزیر راه و شهرسازی

وی اضافه کرد: موضوع سیاست های آمریکا و نوع موضع گیری این کشور و جنگ روانی که علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد می کند و همچنین پروژه ایران هراسی که آمریکایی ها ایجاد کرده اند، تا حدودی توسط غربی ها ساخته شده و البته در بسیاری موارد توسط خود آنها دچار کج فهمی می شود.

دهقانی فیروزآبادی همچنین با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای دیگر نبوده و حتی این اقدامات همواره بر اساس تهدیدات بالقوه و بالفعلی بوده که کشورهای منطقه و جهان را تهدید کرده است، یادآور شد: مبارزه با صدام و داعش از نمونه های بارز مبارزه ایران علیه تروریسم بین المللی است.

ایران مبارزه صادقانه خود با تروریسم افراطی بین‌المللی را اثبات کرده است

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: نقش ایران در برقراری امنیت در منطقه و مبارزه صادقانه با تروریسم افراطی و بین المللی غیر قابل انکار است و از این رو جمهوری اسلامی نه تنها تهدید نیست بلکه در مقابله با تهدیدات علیه جامعه جهانی و منطقه، مقاوم بوده و اقدام عملی داشته است.

وی در ادامه بحث موشک ها و روابط اقتصادی را مباحث جداگانه ای دانست و افزود: موضع گیری های فرانسه در خصوص راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی ایران ناشی از جنگ روانی است که آمریکا راه اندازی کرده اند اما در حوزه اقتصادی تعهداتی را انجام داده اند البته در برخی از آنها موفق نبوده اند که نظام جمهوری اسلامی نیز در این حوزه ها در جهت منافع ملی خود گام بر می دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اصل نظام بر تلاش برای تأمین امنیت ملی است و در این زمینه اگر کسی علیه ما اقدامی کند ما نیز اقدام متقابل می کنیم، خاطرنشان ساخت: در چارچوب روابط و قوانین بین الملل اقدام خواهیم کرد و در این حوزه اگر کشورها همکاری کنند همکاری می کنیم و اگر اقدام علیه ما کنند ما نیز همان کار را می کنیم.

به گزارش خانه ملت، اخیرا فرانسه جمهوری اسلامی را تهدید به تحریم های سنگین به خاطر فعالیت موشک های بالستیک کرده است که سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به این تهدید اعلام کرده است که بارها به فرانسوی ها اعلام کرده ایم که توان موشکی کشورمان قابل مذاکره نبوده و در صورت اعمال تحریم، در نحوه تعامل خود با کشورها تجدید نظر خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet