شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/11/06 13:10:44
سرویس اقتصادی
سلیمانی:

بخشودگی جرایم بانکی در سال 98 تکرار می شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ از بخشودگی جرایم بانکی در سال آینده و ضمانت اجرایی آن خبر داد.
بخشودگی جرایم بانکی در سال 98 تکرار می شود عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 از بخشودگی جرایم بانکی در سال آینده و ضمانت اجرایی آن خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104628837034.jpg بخشودگی,جرایم,بانکی,,در,سال,98,تکرار,می,شود Icana

حسن سلیمانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه این کمیسیون برای بخشودگی جرایم بانکی، گفت: در بودجه سال آینده برای بخشش اصل سود و سود مرکب وام ها زیر 100 میلیون تومان، 7 هزار و 200 میلیارد تومان لحاظ شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشودگی وام ها تکرار قانون بودجه سال 97 است، ادامه داد: براساس این مصوبه استفاده از بخشودگی وام های زیر 100 میلیون تومان  یکبار در سال خواهد بود، به عبارتی اگر فردی وام زیر 100 میلیون تومان گرفته باشد کل مبلغ را پرداخت کند دیگر لازم نیست سود و جریمه دیرکرد را نیز پرداخت کند تا وام تسویه شود.

بیشتر بخوانید:

نحوه تسویه وام های تولیدکنندگان در قانون بودجه سال ۹۷ تسهیل شد

کدام جریمه وام تولیدکننده بخشوده می شود؟

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص وام با مبالغ بیشتر، اظهار داشت: برای تشویق تولید کننده در بودجه سال 97 بخشودگی بانکی لحاظ شد که این مورد نیز در بودجه سال آینده تکرار شد.

وی تاکید کرد: بخشودگی وام ها بالای 100 میلیون تومان، تنها برای سود مرکب است، یعنی تولید کننده برای تسویه این بدهی باید اصل و سود وام را پرداخت کند، سود مرکب آن مورد بخشش قرار می گیرد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در خصوص ضمانت اجرای این دو مصوبه  گفت: در سال 97 شاهد بودیم که این 2 بند از قانون بودجه اجرا نشده است، اشکالات ویراشی و شکلی داشت، این ایرادها برطرف شده، نکته مهم این است که در بودجه سال 97 مدت اجرای قانون را 6 ماه در نظر گرفته بودیم برای سال آینده بازه زمانی لحاظ نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet