هدر موبایل
1397/11/07 18:36:52
سرویس فرهنگی

مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه مجلس به‌روز‌رسانی می‌شود

هم‌زمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی»، در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه مجلس به روزرسانی می‌شود.
مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه مجلس به‌روز‌رسانی می‌شود هم‌زمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی»، در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه مجلس به روزرسانی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109509832545.jpg مشروح,مذاکرات,صحن,علنی,مجلس,در,پایگاه,اطلاع‌رسانی,کتابخانه,مجلس,به‌روز‌رسانی,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، «مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی»، در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه مجلس به روزرسانی می‌شود و از این پس تنها با یک هفته فاصله از تاریخ برگزاری هر جلسه، در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر خواهد شد.

مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس یکی از این منابع مهم و ضروری جهت تحقیق در حوزه مجلس و قانون‌گذاری

بنابراین گزارش کتابخانه، سّیدمهدی قریشی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، با اعلام این خبر گفت: موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در راستای رسالت خود مبنی بر خدمات‌دهی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نیز پژوهشگران و محققان حوزه علوم انسانی کشور به ویژه پژوهشگران در حوزه قانون‌گذاری و مجلس در تلاش است تا منابع مورد نیاز محققان اعم از کتاب‌های چاپی، سنگی، سربی،‌ خطی،‌ نشریات و سی‌دی‌ها و لوح‌های مرتبط را فراهم کند. یکی از این منابع مهم و ضروری جهت تحقیق در حوزه مجلس و قانون‌گذاری،‌ «مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس» است.

قریشی _ کتابخانه ملی

مشروح مذاکرات مجلس شواری ملّی، مجلس سنا و مجلس شورای اسلامی، به صورت فیزیکی از سال‌های قبل در کتابخانه مجلس تهیه می‌شود

منابع مشروح مذاکرات اعم از مشروح مذاکرات مجلس شواری ملّی، مجلس سنا و مجلس شورای اسلامی، به صورت فیزیکی از سال‌های قبل در کتابخانه مجلس تهیه شده و با درخواست حضوری مراجعان در اختیارشان قرار می‌گرفت.

برای سهولت دسترسی تمامی پژوهشگران به این منابع، از چند سال قبل کتابخانه مجلس در پروژه‌ای بزرگ و مهم، اقدام به تایپ، پیاده‌سازی، غلط‌‌گیری و بارگزاری مشروح مذاکرات «7 دوره مجلس سنا» و «24 دوره مجلس شورای ملّی» کرد. متن تمامی جلسات این دوره‌ها به صورت ورد، در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه مجلس به نشانی www.ical.ir قابل بازیابی است. پس از آن مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی نیز که به صورت مجلّد در واحد نشریات کتابخانه مجلس نگهداری می‌شد، با کمک واحد دیجیتال‌سازی کتابخانه مجلس،‌ اسکن شده، به صورت فایل پی‌دی‌اف در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار گرفت.

مشروح مذاکرات

در سال اخیر، مصوّبه‌ای درخصوص به‌روزرسانی مشروح مذاکرات مجلس توسط هیئت امنای کتابخانه مجلس صادر شد که مورد تأکید رئیس مجلس شورای اسلامی قرار گرفت،  با توجه به این مصوّبه و دستور رئیس کتابخانه مجلس واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس مسئول انجام این مهم شد.

روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، با تلاش کارشناسان خود از آبان‌ماه سال جاری بارگزاری مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی را آغاز کرده و با کمک واحدهای نشریات، دیجیتال‌سازی و سازماندهی، پی‌دی‌اف دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی با کیفیت مناسب، پس از مرتب‌سازی و تایپ اطلاعات هر جلسه، در‌ بخش مشروح مذاکرات پایگاه اطلاع‌رسانی این کتابخانه منتشر شد.

مشروح مذاکرات

کتابخانه مجلس مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس را با یک هفته فاصله از تاریخ برگزاری هر جلسه، در پایگاه اطلاع‌رسانی خود منتشر کند

واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس در تلاش است تا بتواند صورت کامل مشروح مذاکرات هر جلسه را در قالب فایل پی‌دی‌اف، تنها با یک هفته فاصله از تاریخ برگزاری جلسه، در پایگاه اطلاع‌رسانی این کتابخانه منتشر کند.

هم‌اکنون صورت کامل مشروح مذاکرات تمام جلساتی 7 دوره مجلس سنا و 24 دوره مجلس شورای ملّی در قالب متن و صورت کامل 10 دوره مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی (دوره دهم تا آخر سال 1396) در پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه، ‌موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به نشانی  www.ical.ir قابل بازیابی است.

پژوهشگران و محققان می‌توانند پس از ورود به این پایگاه،‌ روی گزینه «مشروح مذاکرات» دو بار کلیک کنند و از سه گزینه «مشروح مذاکرات مجلس سنا»،‌ «مشروح مذاکرات مجلس شورای ملّی» و «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی»،‌ دوره مورد نظر را انتخاب کنند.

برای استفاده از جستجوی پیشرفته این سامانه در مورد «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی»، اطلاع از شماره یا تاریخ جلسه‌ ضروری است، اما برای جستجوی «مشروح مذاکرات مجلس سنا» و «مشروح مذاکرات مجلس شورای ملّی» تنها با وارد کردن کلید واژه یا عبارت موردنظر، می‌توان فایل متنی جلسه را بازیابی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet