شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/11/07 19:16:00
سرویس سیاسی
کمالی پور با اشاره به صف کشی های خیابانی کاراکاس تشریح کرد؛

مشام پرشده آمریکا از بوی تند نفت ونزوئلا

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به منابع نفتی ونزوئلا که ۲۱ درصد ذخایر دنیا است، گفت: آمریکا چشم طمعی به این ذخایر دارد که با سیاست‌های دولت فعلی ونزوئلا نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.
مشام پرشده آمریکا از بوی تند نفت ونزوئلا نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به منابع نفتی ونزوئلا که 21 درصد ذخایر دنیا است، گفت: آمریکا چشم طمعی به این ذخایر دارد که با سیاست‌های دولت فعلی ونزوئلا نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901108659246036.jpg مشام,پرشده,آمریکا,از,بوی,تند,نفت,ونزوئلا Icana

یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت، درباره دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ونزوئلا که موجب تشدید درگیری‌ها در این کشور و افزایش صف‌کشی های خیابانی شده است، گفت: سردمداران آمریکایی به دنبال این هستند که به هر قیمتی منافع خود را در سایر کشورها دنبال کنند حتی اگر  به قیمت نابودی منافع و منابع این کشورها تمام شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کاخ سفید با ایجاد جنگ های نیابتی، پشتیبانی و حمایت از جنگ های دنیا و ورود نظامی به کشورهایی خارج از جغرافیای آمریکا مقاصد خود در دستیابی به منافع غیرقانونی را به رخ می کشند.

 

بیشتر بخوانید:

 

وی در ادامه با بیان اینکه واشنگتن نمی تواند سیاست کشورهای آمریکای لاتین که خلاف سیاست‌های آنها است را بپذیرد، عنوان کرد: منابع سرشار باعث شده آمریکا چشم طمع به کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی داشته باشد و در امورات داخلی آنها دخالت کرده و حتی سران آنها را تهدید کند تا استعفا دهند.

کمالی پور همچنین با بیان اینکه آمریکا ارتش ونزوئلا را وادار به کودتا کرده و مردم را تحریک می کند تا در برابر حکومت خود بایستند، یادآور شد: آمریکا به خاطر ذخایر نفت ونزوئلا که 21 درصد ذخایر نفت دنیا را تشکیل می دهد قصد دارد تا سیاست های سلطه طلبانه خود را در این کشور اجرا کرده و از رقیب مودورو یعنی گوایدو حمایت می کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سیاست های آمریکا مغایر دموکراسی و حقوق بین الملل است که در سایر کشورها اعمال می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet