هدر موبایل
1388/07/07 10:16:00
سرویس صحن
با مصوبه امروز مجلس صورت می‌گیرد

معافیت واردات شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی

**با تصویب مجلس شورای اسلامی، واردات انواع شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی معاف شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه به بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه معافیت واردات انواع شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی پرداختند و کلیات لایحه مزبور را با 172 رای موافق و 29 رای مخالف به تصویب رساندند.

سپس ماده واحده این لایحه به رای گذاشته شد که چون تغییر در برنامه چهارم ایجاد می‌کرد نیازمند دو سوم آرا بود اما نمایندگان با 141 رای موافق و 17 رای مخالف با این ماده واحده مخالفت کردند.

در ادامه پیشنهاد حذف ماده واحده مطرح شد که این پیشنهاد نیز به تصویب نرسید.

همچنین پیشنهادی توسط "جهانبخش محبی‌نیا" عنوان شد که براساس آن واردات انواع شمش طلا و نقره توسط بخش دولتی و خصوصی از پرداخت حقوق ورودی معاف می‌شوند که "علی لاریجانی" با رد این پیشنهاد اظهار داشت: که مجلس با فرض اعم از دولتی و خصوصی به کلیات لایحه مزبور رای داد و این پیشنهاد چیز تازه‌ای غیر از ماده واحده لایحه ندارد.

سپس "محمدحسین فرهنگی" پیشنهاد داد که واردات انواع شمش طلا و نقره توسط بانک مرکزی از پرداخت حقوق ورودی معاف شود که این پیشنهاد نیز با مخالفت مجلس مواجه شد.

پس از آن "کاظم دلخوش" پیشنهاد داد که در پایان ماده واحده تصریح شود که قانون مزبور پس از اتمام برنامه چهارم نیز لازم الاجرا خواهد بود که این پیشنهاد با 160 رای موافق و 13 رای مخالف به تصویب رسید.

لذا براساس مصوبه مجلس، با الحاق یک تبصره به ماده 4 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، واردات انواع شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی معاف می‌باشند و این قانون پس از اتمام برنامه چهارم نیز لازم الاجرا خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet