هدر موبایل
1397/11/08 10:28:54
سرویس سیاسی
پوربافرانی با تاکید بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی؛

وزارت امور خارجه زمینه حضور تجار ایرانی در دمشق را هموار کند

نماینده مردم نایین در مجلس اعتقاد دارد با توجه به ارتباطات سازنده ای که بین تهران و دمشق وجود دارد قطعا کشورمان می تواند در روند توسعه و بازسازی سوریه نقش پررنگی را ایفاد کند.
وزارت امور خارجه زمینه حضور تجار ایرانی در دمشق را هموار کند نماینده مردم نایین در مجلس اعتقاد دارد با توجه به ارتباطات سازنده ای که بین تهران و دمشق وجود دارد قطعا کشورمان می تواند در روند توسعه و بازسازی سوریه نقش پررنگی را ایفاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100303087037.jpg وزارت,امور,خارجه,زمینه,حضور,تجار,ایرانی,در,دمشق,را,هموار,کند Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه دوران پساداعش در سوریه زمینه خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی کشورمان محسوب می شود، گفت: با توجه به ارتباطات سازنده ای که بین تهران و دمشق وجود دارد قطعا کشورمان می تواند در روند توسعه و بازسازی سوریه نقش پررنگی را ایفاد کند که این امر موجب شکوفایی اقتصادی کشورمان خواهد شد.

لزوم شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری برای ورود بخش خصوصی به سوریه

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی کشورمان با مشکلات متعددی مواجه است، اظهار کرد: بنابراین دولتمردان کشورمان در حوزه وزارت امور خارجه باید تلاش کنند و با شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری راه را برای ورود بخش خصوصی به سوریه را هموار کنند.

دولتمردان کشورمان در حوزه وزارت امور خارجه باید تلاش کنند و با شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری راه را برای ورود بخش خصوصی به سوریه را هموار کنند

وی ادامه داد: البته در این بین مشکلات تحریمی و اقتصادی سرمایه گذاران داخلی نیز موجب شده موانعی برای حضور فعالان تجاری در سوریه بوجود بیاید.

باید انگیزه سرمایه گذاری در دمشق برای فعالان تجاری کشورمان ایجاد شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اگر فرصت ها را از دست بدهیم حتما کشورهای دیگری از ظرفیت ها استفاده خواهند کرد، تصریح کرد: بنابراین به نظر می رسد باید گروه هایی از سوی کشورمان مشخص شود تا ضمن حضور در دمشق، از نزدیک مولفه های تجاری را برای ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران داخلی بررسی و شناسایی کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان باشیم تا در شرایط تحریمی از ظرفیت مناسبات سیاسی بهره خوبی را برای خنثی سازی تحریم ها به دست بیاوریم./

  • بیشتر بخوانید؛

سوریه بازار خوبی برای کالاهای تولید ایران است

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet