هدر اصلی
1397/11/08 09:36:42
سرویس صحن
عادل آذر در صحن علنی؛

تامین اجتماعی در خصوص شستا با دیوان محاسبات همکاری نمی کند

رئیس دیوان محاسبات در تشریح ویژگی جدید گزارش تفریغ بودجه گفت: در گزارش تفریغ بودجه ۹۶، دیوان محاسبات به بودجه شرکت ها نیز ورود کرده است.
تامین اجتماعی در خصوص شستا با دیوان محاسبات همکاری نمی کند رئیس دیوان محاسبات در تشریح ویژگی جدید گزارش تفریغ بودجه گفت: در گزارش تفریغ بودجه 96، دیوان محاسبات به بودجه شرکت ها نیز ورود کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101817774421.jpg تامین,اجتماعی,در,خصوص,شستا,با,دیوان,محاسبات,همکاری,نمی,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عادل آذر در نشست علنی امروز (دوشنبه، 8 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 96، اظهار داشت: براساس ماده 219 آئین نامه داخلی مجلس، دیوان محاسبات گزارش کامل تفریغ بودجه 96 را تقدیم مجلس کرد و امروز در صحن مجلس قرائت می شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور بیان کرد: گزارش تفریغ بودجه 96 دو بخش متفاوت نسبت به گذشته دارد که فوق العاده مهم بوده و اطلاعات گرانقدری دارد.

 

گزارش تفریغ بودجه در بستر سامانه نظارتی الکترونیکی تهیه شده است

وی با بیان اینکه در گزارش تفریغ بودجه 96، تفریغ بودجه شرکت ها نیز لحاظ شده است، افزود: همیشه نمایندگان مجلس از دیوان محاسبات ورود به بودجه شرکت ها را مطالبه می کردند که این مطالبه نمایندگان در گزارش تفریغ بودجه 96 مورد توجه قرار گرفته است.

آذر ادامه داد: بخش دیگری که در گزارش تفریغ بودجه 96 لحاظ شده حسابرسی عملکرد دستگاه ها و سازمان ها است که برای اولین بار در گزارش تفریغ بودجه آمده است.

رئیس دیوان محاسبات گفت: برای اولین بار گزارش تفریغ بودجه در بستر سامانه نظارتی الکترونیکی در سطح کل کشور تهیه شده است و همانگونه که هنگام رأی اعتماد به من قول دادند در سال سوم فعالیت خود سیستم نظارت الکترونیکی را به کار گرفته ایم.

آذر بیان کرد: گزارش تفریغ بودجه 96 پنج بخش دارد که شامل منابع و مصارف، تبصره های ماده واحده، بودجه شرکت ها، حسابرسی عملکرد دستگاه ها و سازمان ها و پیشنهاداتی برای اصلاح ساختار بودجه می شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه گزارش تفریغ بودجه 96 بیست و نهمین گزارش تفریغ بودجه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: این گزارش با استفاده از سیستم الکترونیکی تهیه شده است.

 

سازمان تامین اجتماعی در خصوص شستا با ما همکاری نمی کند

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در خصوص شستا با ما همکاری نمی کند، شستا اجازه ورود به دیوان محاسبات را نمی دهد. برای این امر به حکم محکمی مانند مناطق آزاد نیاز داریم.

آذر ادامه داد: در سال 98 برای مناطق آزاد 5 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که با این شرایط دیوان محاسبات اجازه ورود به تفریغ بودجه مناطق آزاد را خواهد داشت.

رئیس دیوان محاسبات کشور بیان کرد: با توجه به حکم قانونی که داشتیم، دیوان محاسبات می تواند به بودجه صندوق های بازنشستگی ورود کند.

وی تصریح کرد: عدم اهلیت خریدار در واگذاری ها به بخش خصوصی باعث ضرر و زیان شده است، پرونده بعضی شرکت های دولتی واگذار شده در دیوان بررسی می شود یا اینکه به دلیل مسائل فنی اصلا اجازه واگذاری نداده ایم. واگذاری شرکت های نیشکر هفت تپه، ماشین سازی تبریز ایل گلی، پالایشگاه کرمانشاه نیز از این دست هستند.

آذر بیان کرد: از نمایندگان مجلس می خواهم در کمیسیون ها، فراکسیون ها و مجامع استانی، گزارش تفریغ بودجه سال 96 را بررسی کنند و از دیوان محاسبات و دستگاه های اجرایی توضیح بخواهند.

پایان پیام/

 

برای دیدن متن خلاصه گزارش تفریغ بودجه سال 1396 کل کشور اینجا کلیک کنید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet