ایام محرم 1398
1397/11/09 07:31:00
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی:

معارضین اگر در ادلب بمانند به رژیم صهیونیستی دوم تبدیل می شوند

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید:سوریه نگران امنیت کشورش است؛چراکه اگر معارضین در ادلب بمانند یک غده سرطانی شده و به رژیم صهیونیستی دوم تبدیل می شوند.
معارضین اگر در ادلب بمانند به رژیم صهیونیستی دوم تبدیل می شوند عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید:سوریه نگران امنیت کشورش است؛چراکه اگر معارضین در ادلب بمانند یک غده سرطانی شده و به رژیم صهیونیستی دوم تبدیل می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/73975.jpg معارضین,اگر,در,ادلب,بمانند,به,رژیم,صهیونیستی,دوم,تبدیل,می,شوند Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،ضمن اشاره به موضوع ائتلاف و همکاری ترکیه و سوریه در ایجاد منطقه امن در سوریه گفت:نگرانی اصلی که در این مثلث ترکیه ،روسیه و سوریه وجود دارد این است که ترکیه از آینده امنیت کشورش از ناحیه کسانی که خود تقویت کرده و امروز در ادلب متمرکز شده‌اند؛خودش هم می داند که چقدر اینها را تقویت کرده است،نگران است.

وی افزود:نگرانی روس هاهم این است که در جمعیت ۴۵ هزار نفری که در شمال سوریه اعم از داعش و جبهه النصره و ...جمع شده‌اند؛ ۲ تا ۳ هزار نفر افرادی که در در ادلب جمع شده اند،از شهروند های کشورهای اروپایی CIS(کشورهای مستقل مشترک‌المنافع) هستند؛ روس ها نگران آن ۲،۳ هزار نفر هستند.که این افراد اگر منطقه پراکنده شوند اوضاع امنیت را در کشورهای  CISبه هم می‌ریزند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد:سوریه نگران امنیت کشورش است؛چراکه اگر آنها در ادلب بمانند یک غده سرطانی می شوند و به رژیم صهیونیستی دوم تبدیل می شوند؛شاید تا دو سال دیگر دست به کاری نزنند؛اما سوریه حیاط خلوتی برای حضور قدرت‌ها می شود. 

سوریه به هیچ قیمتی در موضوع امنیت ملی کوتاه نمی آید

وی با بیان اینکه  سوریه حاضر نیست به هیچ قیمتی در موضوع امنیت ملی کوتاه بیاید،مطرح کرد: قطعا هم اگر سرویس‌های جاسوسی آنجا نفوذ کنند،دولت قانونی سوریه ناگهان اگر کمی ضعیف شود؛یک جمعیت صد هزار نفری و لشکری باز به  سمت دمشق و دیرالزور حمله می‌کنند و تمامیت ملی سوریه را به مخاطره می‌اندازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نگاه ایران بر حفظ تمامیت ارزی سوریه است،تاکید کرد: نگاه ما هم به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی این است که اصل با حفظ امنیت ملی ملت سوریه است و یک وجب  از سرزمین سوریه نباید خارج از اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه باشد.

توافق  روسیه و ترکیه بدون نظر دولت قانونی سوریه امکان پذیر نیست

کریمی قدوسی با تاکید بر این که دولت قانونی سوریه اوضاع را تثبیت کرده اند و خط پدافندی آنها بسیار قوی است،تصریح کرد:اگر این پروژه‌ها به شکست متنج شود یعنی دولت سوریه مدیریت آنجا را به دست نگیرد؛حالا با معارضین ،داعش و جبهه النصره چه برخوردی می کند ما آن را نمی دانیم و در مذاکرات و جاهای دیگر مشخص می شود؛قطعا در اوضاع سوریه تاثیر گذار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که بدون نقش مهم دولت مرکزی سوریه و بدون پذیرش حاکمیت،نقش و ایده و نظر سوریه نقش ترکیه و روسیه  و حتی ایران تاثیری ندارد،تصریح کرد: نگاه ایران حفظ حاکمیت دولت‌ها و ملت‌هاست؛ما هیچ وقت نمی‌خواهیم حاکمیت آنها تضعیف شود،همانطور که ما نمی خواهیم کسی حاکمیت ما را در کشورمان تضعیف کند؛لذا این دو دولت روسیه و ترکیه بدون نظر سوریه در این کشور نمی توانند دست به توافق بزنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet