شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/17 23:09:00
سرویس بین الملل
در دیدار با رییس مجلس نمایندگان ایتالیا عنوان شد

بروجردی: ایجاد کشور واحد بر اساس رفراندم عمومی، بهترین راه حل برای مسئله فلسطین است

بروجردی ایجاد یک کشور واحد در سرزمین فلسطین، بر اساس یک رفراندم عمومی با شرکت همه فلسطینیان را بهترین راه حل برای حل پایدار مساله فلسطین دانست.

"علاء‌الدین بروجردی " رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران که در راس هیاتی پارلمانی به رم سفر کرده است، عصر روز پنج شنبه به اتفاق هیات همراه با "فائوستو برتینوتی" رییس مجلس نمایندگان ایتالیا دیدار و گفت و گو کرد.

دراین دیدارکه درمحل پارلمان ایتالیا برگزارشد، "برتینوتی" ضمن ابراز خوشحالی از سفر هیات پارلمانی ایران به رم، گفت: گفت و گوی بین تمدن‌ها بهترین راه ممکن برای مقابله با ایده برخورد تمدن‌ها است.

وی با اشاره به سابقه دیرینه و روابط کهن بین ایران و ایتالیا خاطر نشان کرد که ما در گذشته همواره با ایران روابط دیرینه خوبی داشته‌ایم و همچنان مایلیم که این روابط تعمیق بیشتری یابد.

رییس مجلس نمایندگان ایتالیا با تاکید بر حل مسالمت آمیز برنامه هسته‌ای ایران گفت: هرگونه حرکت قهرآمیز برای حل این مساله، به ایجاد بحران و تنش بیشتر در منطقه منجر خواهد شد.

"فائوستو برتینوتی" سپس با اشاره به بحران فلسطین اظهار عقیده کرد: مااز آینده خبر نداریم، ولی به‌نظر می‌رسد درحال حاضر بهترین راه‌حل ممکن برای حل این بحران، تشکیل دو کشوراسراییلی و فلسطینی درکنار یکدیگر است و این راه‌حل می‌تواند دراین مقطع تضمین‌کننده صلح برای مردم فلسطین باشد.

"علاء‌الدین بروجردی" نیز دراین دیدار ابراز امیدواری کرد که روابط پارلمانی میان ایران و ایتالیا بیش ‌از گذشته فعال گردد تا به ‌این طریق نمایندگان دو کشور به‌درک بهتر و تفاهم بیشتری نسبت به‌مسایل مورد علاقه، منطقه‌ای و بین‌المللی برسند.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن اشاره به مباحث مطرح شده میان هیات پارلمانی ایران با روسای کمیسیون سیاست خارجی مجالس نمایندگان و سنای ایتالیا، افزود: ما عقیده داریم که برای حل مساله فلسطین،ایده پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ایجاد یک کشور واحد در سرزمین فلسطین، بر اساس یک رفراندم عمومی که با شرکت همه فلسطینیان اعم از آواره و مقیم در سرزمین فلسطین به‌همراه یهودیان و مسیحیان ساکن در این سرزمین برگزار شود، می‌تواند راه حل بهتری برای حل پایدار مساله باشد.

"بروجردی" در پایان‌ این دیدار از رییس مجلس نمایندگان ایتالیا برای سفر به جمهوری اسلامی ایران در فرصت مقتضی دعوت به عمل آورد که "برتینوتی" ضمن استقبال ازاین دعوت گفت: امیدوارم که در صورت فراهم بودن شرایط، سال آینده به کشور زیبای ایران سفر کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet