ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/11/08 13:24:05
سرویس صحن
نیکفر در نطق میان دستور:

گزارش دیوان محاسبات هشداری بر لزوم تقویت نظارت مجلس بود

نماینده مردم لاهیجان در مجلس با اشاره به مشکلات معیشتی مردم گفت:دولت باید به جای چشم دوختن به آمریکا و اروپا به ظرفیت‌های داخلی و ظرفیت کشورهای همسایه توجه کند.
گزارش دیوان محاسبات هشداری بر لزوم تقویت نظارت مجلس بود نماینده مردم لاهیجان در مجلس با اشاره به مشکلات معیشتی مردم گفت:دولت باید به جای چشم دوختن به آمریکا و اروپا به ظرفیت‌های داخلی و ظرفیت کشورهای همسایه توجه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710106174643417.jpg گزارش,دیوان,محاسبات,هشداری,بر,لزوم,تقویت,نظارت,مجلس,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ذبیح الله نیک فر لیالستانی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 8 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه در حالی وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم که ملت بزرگ ایران در پیش گرفتن راه مقاومت همچنان ایستاده است، گفت: ملت ایران همه مشکلات را تحمل می‌کند اما عقب نشینی مسئولان در برابر غرب نه تنها منجر به حل مشکلات مردم نشد، بلکه چرخ زندگی مردم بر اساس وعده‌های رئیس جمهور نچرخید.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه شاهد آن هستیم که بر اثر بی تدبیری و برخی خیانت‌ها، ثروت ملی به یک سوم کاهش یافته و معیشت مردم دچار اختلال شده است، عنوان کرد: بیکاری و رکود اقتصادی کشور را دچار مشکل کرده و دولت به جای استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توجه به ظرفیت همسایگان و تنظیم روابط اقتصادی نزدیک با این کشورها متأسفانه دریغ از توجه به تذکرات و هشدارهای مقام معظم رهبری، همچنان چشم به آمریکا و اروپا دوخته است.

دولت پیش از نابودی منابع طبیعی راه چاره‌ای برای پسماندهای شمال کشور بیاندیشد

وی در ادامه در خصوص مشکل پسماندهای شمال کشور اظهار داشت: از دولت این انتظار می‌رود که قبل از نابودی منابع طبیعی و آلوده شدن فضای گیلان برای پسماندهای شمال کشور چاره اندیشی کنند.

نیکفر در ادامه خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، بیان داشت: علی‌رغم تمامی پیگیری‌ها منابع طبیعی گیلان دارای استقلال نبوده و مردم جنگل نشین توسط سازمان منابع طبیعی سلب آسایش شده‌اند همچنین واردات بی رویه برنج و چای به خصوص با ارز ۴۲۰۰ تومانی و تعرفه پایین گمرکی کشاورزان را نسبت به تولید و حمایت از آنان مأیوس کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین خطاب به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: اگر زیرمجموعه‌های شما از جنابعالی تبعیت نمی‌کنند، وزارتخانه‌تان را رها کنید چرا که حمایت سیاسی از رؤسای ادارات، فرهنگیان و خانواده‌های آموزش و پرورشی را به ستوه آورده است.

وی اضافه کرد: شما حتی برای معیشت آنان قادر به اقدام جدی نیستید و انتصاب و جذب نیروی دستگاه‌های اجرایی در گیلان با روابط فامیلی، باندی و سیاسی انجام می‌شود، همچنین گزینش دانشجو معلم که از قبل تصویب گردیده است قانونی است؛ به قانون عمل کنید.

نیکفر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان و تاکید ایشان به امر نظارت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقام معظم رهبری یادآوری فرمودند که بعد از تصویب قانون به دنبال اجرای آن باشید و نظارت بر حسن اجرای آن داشته باشید که گزارش امروز دیوان محاسبات به همه ما هشدار داد که باید نظارت بر اجرا را تقویت کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در ادامه خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت‌: صنایع گیلان مخصوصاً شهرک صنعتی سیاهکل در حال نابودی است که باید نسبت به آن رسیدگی شود.

اعتبارات خرید تضمینی برگ سبز چای در لایحه بودجه 98 لحاظ شود

وی همچنین از وزارت بهداشت خواستار احداث بیمارستان حوزه انتخابیه با توجه به جمعیت شناور و گردشگری شد که به استان گیلان سفر می کنند همچنین از آموزش پزشکی خواست که به دانشگاه های علوم پزشکی گیلان توجه ویژه شده و از جذب غیرقانونی هیأت علمی خودداری شود.

نیکفر در ادامه ضمن درخواست از وزیر آموزش و پرورش برای اجراق قانون آزمایشی گزینش دانشجو-معلم، گفت: مردم لاهیجان و سیاهکل همچنان منتظر اقدامات وزارت راه هستند تا راه های حوزه انتخابیه ایمن شده و در اجرای احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان تسریع شود.

این نماینده مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه محل آبرسانی سد دیلمان از باران است که وزارت نیرو باید عنایت ویژه کرده و همچنان باید به شبکه ها و زیرساخت های فرسوده برق گیلان به خصوص لاهیجان و بخش های آن توجه شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: خرید تضمینی برگ سبز چای دارای کد مستقل در بودجه سنوات گذشته بود که در سال جاری حذف شده است لذا باید توجه شود که اعتبارت ویژه برای خرید تضمینی چای لحاظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet