هدر موبایل
1397/11/08 12:48:30
سرویس اقتصادی
مفتح در نشست خبری کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مطرح کرد:

اختصاص 6 هزار و 100 میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال آینده

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸، گفت:بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه یارانه نان و خرید تضمینی گندم ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تعیین شد.
اختصاص 6 هزار و 100 میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال آینده سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸، گفت:بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه یارانه نان و خرید تضمینی گندم 6 هزار و 100 میلیارد تومان تعیین شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104179981008.jpg اختصاص,6,هزار,و,100,میلیارد,تومان,برای,یارانه,نان,و,خرید,تضمینی,گندم,در,سال,آینده Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح در نشست خبری (دوشنبه، 8 بهمن ماه) کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق نشست روز گذشته و صبح امروز خود را به دلیل اهمیت تبصره (14) که موضوعات مهمی همانند قیمت حامل‌های انرژی و یارانه را در بر گرفته است به بررسی این تبصره اختصاص داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق قیمت‌ حامل‌های انرژی اعم از بنزین، نفت گاز و مابقی موارد تغییری نسبت به سال 97 نمی‌یابد، افزود: قیمت و نحوه توزیع حامل‌های انرژی اعم از بنزین، گازوئیل، گاز مایع و گاز مصرفی واحدهای مسکونی نسبت به سال گذشته تغییری نیافته و با روش و قیمت سال 98 توزیع می‌شود.

تغییرات جدول یارانه ها اصلاحات قابل توجهی از لحاظ میزان تأثیرگذاری بر اقشار محروم ایجاد می‌کند

وی ادامه داد: پس از بررسی پیشنهادات موضوع حامل‌های انرژی کمیسیون تلفیق بودجه 98 به بررسی جدول تبصره (14) که موضوع یارانه‌ها در آن مستتر بوده پرداخت و عمده مواردی که در لایحه دولت درج شده بود در کمیسیون تلفیق نیز مصوب شد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییرات مختصری در جدول تبصره (14) و موضوع هدفمندی‌ها صورت گرفت که برخی از این تغییرات اصلاحات قابل توجهی از لحاظ میزان تأثیرگذاری بر اقشار محروم ایجاد می‌کند.

اختصاص 60 میلیارد تومان برای کمک به هزینه گاز مصرفی مدارس

مفتح اظهار داشت: بر اساس 3 ردیف در قسمت هزینه‌ای کمک‌هایی به مدارس می‌شود که بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 98، 60 میلیارد تومان برای کمک به هزینه گاز مصرفی مدارس، 30 میلیارد تومان کمک به هزینه برق مدارس و همچنین 10 میلیارد تومان برای کمک به هزینه آب مدارس در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 98 دولت 7 هزار میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق خانوار در نظر گرفته شده بود، افزود: در کمیسیون تلفیق 1400 میلیارد تومان به این 7 هزار میلیارد تومان اضافه شد بنابراین اعتبار هزینه‌های مربوط به کاهش فقر مطلق خانوارهای هدف از 7 هزار میلیارد تومان به 8هزار و 400 میلیارد تومان افزایش یافت.

یارانه نان و خرید تضمینی گندم 6 هزار و 100 میلیارد تومان تعیین شد

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس 20درصد دریافتی کمیته امداد و بهزیستی نسبت به آنچه که در سال 97 دریافت می‌کنند افزایش می‌یابد که این تبصره پیشنهاد آقای مصری بود و با رأی نمایندگان کمیسیون تلفیق مصوب شد و بر این اساس اعتبار این ردیف افزایش یافته و میزان دریافتی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز افزایش می‌یابد.

مفتح با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه یارانه نان و خرید تضمینی گندم 6 هزار و 100 میلیارد تومان تعیین شد که دقیقاً همان چیزی بوده که دولت در لایحه بودجه گنجانده شده بود، تأکید کرد: بر اساس مصوبه دیگر 20 درصد به حق بیمه سهم دولت برای اقشار خاص از جمله رانندگان حمل و نقل درون و برون شهری افزوده می‌شود.

 دریافتی رزمندگان معسر 20 درصد افزایش می یابد

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مقرر شد دریافتی رزمندگان معسر 20 درصد افزایش یابد، افزود: سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح مکلف شد به رزمندگان معسر دفترچه بیمه ارائه دهد تا این رزمندگان از خدمات بیمه بر اساس دفترچه استفاده کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق در حال حاضر وارد بررسی تبصره (15) بودجه سال 98 شده که تلاش کمیسیون بر این است که تا پایان هفته بررسی بودجه سال 98 پایان یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet