هدر اصلی
1397/11/08 16:24:06
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا مطرح کرد:

افزایش وام ازدواج در دستور تامین منابع

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس می گوید برای وام ازدواج پیشنهاد ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان وجود دارد که اگر منابع لازم تامین شود، میزان آن افزایش پیدا می کند.
افزایش وام ازدواج در دستور تامین منابع عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس می گوید برای وام ازدواج پیشنهاد 50 تا 100 میلیون تومان وجود دارد که اگر منابع لازم تامین شود، میزان آن افزایش پیدا می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106192806792.jpg افزایش,وام,ازدواج,در,دستور,تامین,منابع Icana

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش وام ازدواج در لایحه بودجه سال آینده، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق بودجه به افزایش وام ازدواج تا 30 میلیون تومان رای مثبت دادند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: گرانی های اخیر امر ازدواج را با مسئله روبرو شده است، مبلغ 15 میلیون تومان برای وام ازدواج کفایت نمی کند، از این رو برخی اعضای کمیسیون تلفیق با افزایش تا 30 میلیون تومان هم موافق نبودند و اعتقاد داشتند با توجه به گرانی ها این میزان کمک و وام تاثیری بر افزایش تسهیل ازدواج ندارد و باید مبلغ وام افزایش یابد.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: برای افزایش وام ازدواج پیشنهاد بین 50 تا 100 میلیون تومان نیز وجود دارد چرا که نمایندگان اعتقاد دارند با افزایش 5 تا 10 میلیون تومان وام ازدواج نمی توان به ازدواج کمک کرد، بنابراین تصور میکنم اگر پیشنهاد با رقم بالاتر ارائه شود در صحن رای می آورد.

وام ازدواج

 

وی در خصوص منابع مالی برای تامین وام 30 میلیون تومان ازدواج گفت: منابع برای این کار دیده شده منابع سپرده های قرق الحسنه بانک ها می تواند دراین زمینه دولت را همراهی کند، از سوی دیگر کمیسین تلفیق در تلاش است از منابع آزاد شده در بندهای دیگر به مبحث ازدواج اعتبار دهد.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در باره احتمال افزایش مبلغ وام ازدواج در بودجه سال 98، اظهار داشت: اگر پیشنهادی با برآورد منابع آن به کمیسیون تلفیق بودجه بیاید نمایندگان با افزایش وام ازدواج موافقت خواهند کرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کار سختی است از بودجه ردیف های دیگر کم کنیم و به وام ازدواج بدهیم چون آن ردیف ها صاحب دارد و دستگاه های ذی ربط نمی خواهند بودجه شان کاهش پیدا کند با این حال اگر از محل های دیگر منابعی کسب کنیم میزان وام ازدواج را افزایش می دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet