شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/11/08 15:25:13
سرویس فرهنگی
40 سالگی انقلاب:

امنیت و ایجاد هسته‌های مقاومت دستاورد انقلاب اسلامی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: امنیتی که ایران بدست آورده در کنار ایجاد هسته‌های مقاومت و مشاوره دادن به دیگر کشورها از مهمترین دستاوردهای انقلاب است چرا که با این دستاوردهای مهم پوزه آمریکا به خاک کشیده شده است.
امنیت و ایجاد هسته‌های مقاومت دستاورد انقلاب اسلامی است عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: امنیتی که ایران بدست آورده در کنار ایجاد هسته‌های مقاومت و مشاوره دادن به دیگر کشورها از مهمترین دستاوردهای انقلاب است چرا که با این دستاوردهای مهم پوزه آمریکا به خاک کشیده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109806446607.jpg امنیت,و,ایجاد,هسته‌های,مقاومت,دستاورد,انقلاب,اسلامی,است Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب بسیار اثرگذار بوده گفت: اگرچه بعد از پیروزی انقلاب دشمن با تمام توان تلاش کرد تا اجازه ندهد دستاورهای خدماتی، فرهنگی و سیاسی شامل حال مردم شود، دشمنان در این زمینه بسیار جدی کار کردند به طوری‌که تحمیل 8 سال جنگ، تمام سرمایه را از بین برد. اگر این سرمایه برای مردم استفاده می‌شد و مردم از دستاوردهای نظام بهره‌مند می‌شدند، اوضاع بهتر از این بود.

مردم کار فرهنگی را با عشق در مساجد و پایگاه‌ها و حسینیه‌ها انجام می‌دهند و دشمن این‌ کارها را هدف قرار داده است

بحث امنیت یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: با همه این جنگ‌ها، کودتا، فتنه‌گری و تحریم‌ها اما جمهوری اسلامی خدمات خود را به نحو مطلوب داشته است. یکی از دستاوردهای مهم انقلاب بحث امنیت است یعنی در حال حاضر یکی از امن ترین کشورهای دنیا هستیم. با اینکه دور تا دور کشور ما نا امنی بسیاری مانند عراق، افغانستان، سوریه و پاکستان است اما ایران در کنار این‌ها یکی از امن‌ترین کشورها است و این نعمت بزرگی برای کشور ما است.

در زمینه نظامیکشوری قدرتمند و خودکفا شدیم

وی با بیان اینکه در زمینه نظامی کشوری قدرتمند و خودکفا هستیم ادامه داد: نیازی به کسی نداریم و محصولاتمان را نیز صادر می‌کنیم. در حوزه گندم نیز به خودکفایی رسیدیم. خدمات بسیار خوبی در زمینه آب، برق و گاز داشتیم به طوری‌که در همدان جشن خودکفایی گاز را گرفتند یعنی تمام شهرستان‌ها و روستاها از نعمت گاز بهره‌مند هستند. حتی از نظر جاده‌ای و ریلی بسیار خوب عمل شده البته حق مردم بسیار بیشتر از این‌ها است اما باز نسبت به گذشته بسیار خوب کار شده است.

فعالیت های فرهنگی دست دولت نیست بلکه دست مردم است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: کار فرهنگی را مردم با عشق در مساجد و پایگاه‌ها و حسینیه‌ها انجام می‌دهند و دشمن این‌ کارها را نیز هدف قرار داده یعنی بیشترین آسیبی که می‌بیند از بخش فرهنگی بوده است؛ تاکنون نیز نتوانسته در این حوزه غالب شود حتی با ترفندهای گوناگون مثل رخنه در فضای مجازی و حتی ماهواره ایران را هدف قرار داده اما فرهنگ ایران فرهنگ اسلام ناب محمدی است و اینکه فرهنگ دست دولت نیست بلکه دست مردم است. مردم در حوزه فرهنگی ورود جدی داشته و در حسینیه‌ها و کانون‌ها حضور داشتند.

دستاورد دیگر انقلاب فهم و درک و هوشیاری مردم در مسائل سیاسی است 

وی اظهار داشت: دستاورد دیگر انقلاب فهم و درک و هوشیاری مردم در مسائل سیاسی است و یکی از کشورهایی هستیم که ضریب هوشی مردممان نسبت به دیگر کشورها بسیار بالا است. مردم در مسئله سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رشد خوبی داشتند و همه چیز را ثبت می‌کنند، همه چیز را به روز می‌بینند و از هیچ مسئله‌ای نمی‌گذرند.

با مشاوره دادن به کشورهای اسلامی پوزه آمریکا را به خاک مالیدیم

رئیس فراکسیون شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: علاوه بر اینکه امنیت داریم به دیگر کشورها نیز امنیت دادیم در خاورمیانه نبرد سنگینی که ایران با آمریکا در خصوص عراق داشت پوزه آمریکا را به خاک مالید. بنابراین با ایجاد هسته‌های مقاومت و دادن مشاوره‌های فرهنگی، نظامی، اجتماعی و سیاسی باعث شدیم که پوزه آمریکا به خاک مالیده شود و شکست را بپذیرد البته شاید این دستاورد برای برخی ملموس نباشد و آن را حس نکنند.

وی با بیان اینکه هسته‌های مقاومت در کشورهایی مثل یمن باعث شد در برابر عربستان و تمام کفر جهانی بایستند. ادامه داد: باید به سوریه، لبنان، غزه، افغانستان و پاکستان کمک کنیم. البته در دستورالعمل‌های ما آمده که باید نسبت به تمام کشورهای اسلامی حساسیت داشته باشیم و این هسته‌های مقاومت و دادن مشاوره‌های سیاسی، فرهنگی و نظامی بسیار اثرگذار بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: علی‌رغم همه این فشارها که دشمن سعی کرده تا نتوانیم به مردم خدمت‌رسانی کنیم اما این خدمات هرچند در حد انتظار، راضی کننده نیست اما بسیار خوب بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet