شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/11/09 10:00:57
سرویس اقتصادی
پاپی زاده با اشاره به پیشنهاد کمیسیون تلفیق بودجه:

حقوق ها تا 25 درصد افزایش پیدا می کند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸  می گوید اعضای این کمیسیون برای افزایش حقوق ها به روش پلکانی و تا ۲۵ درصد اتفاق نظر دارند.
حقوق ها تا 25 درصد افزایش پیدا می کند عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98  می گوید اعضای این کمیسیون برای افزایش حقوق ها به روش پلکانی و تا 25 درصد اتفاق نظر دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/44782.jpg حقوق,ها,تا,25,درصد,افزایش,پیدا,می,کند Icana

عباس پاپی زاده عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش حقوق ها در سال آینده، گفت: طبق اصل 3 قانون اساسی باید عدالت برقرار شود و عدالت با مساوات فرق دارد، عدالت یعنی اینکه ما حقوق های حداقلی به جای برسانیم که یک فرد بتواند حداقل امکانات زندگی امروزی را برای خود فراهم کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس  با بیان اینکه اختلاف زیادی بین حداقل و حداکثر حقوق ها وجود دارد، اظهار داشت: دولت پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق ها را داده و برای آن 30 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است، در مجلس به دنبال آن هستیم تا با افزایش پلکانی حقوق ها را تا 25 درصد افزایش دهیم.

نماینده مردم دزفول در مجلس دهم شورای اسلامی توضیح داد: در واقع به دنبال آن هستیم که کمترین میزان حقوق افزایش 25 درصدی داشته باشد و حقوق های بالا کمتر از 20 درصد افزایش داشته باشند تا بتوان به عدالت رفتار کرد.

وی افزود: کارگری که حقوق 1 میلیون و 200 تومان دریافت می کند، باید بتواند در بحث تامین خوراک، هزینه درمان و پوشاک خانواده را تامین کند با این حساب حقوق دهک های پایین باید افزایش 25 درصدی  داشته باشد و افرادی که حقوق بالا می گیرند افزایش نداشته باشند.

افزایش حقوق 98

 

پاپی زاده در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روش پلکانی افزایش حقوق ها اظهارداشت: در سال 97 با عدم افزایش حقوق بگیران بالای 5 میلیون تومان منابعی برای افزایش حقوق کارگران فراهم شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در این باره که گرانی های امسال که حقوق بگیران بالای 5 میلیون تومان فشار آورد، گفت: گرانی ها به همه اقشار فشار آورده اما به اقشار کم درآمد و حقوق بگیران حداقلی فشار شکننده ای آمده ، باید دید به کدام قشر فشار بیشتری آمده است.

وی افزود: معلوم است کسی که 20میلیون حقوق می گرفته افزایش حقوق نداشته ناراضی می شود اما باید حقوق کارگری که یک میلیون و 300 هزار تومان درآمد دارد را افزایش داد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس تاکید کرد: بر روی سقف افزایش و عدم افزایش حقوق ها بحثی نشده است، اما روی کلیت موضوع که حقوق ها به روش پلکانی و تا 25 درصد افزایش یابد اتفاق نظر وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet