پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/07 12:04:00
سرویس صحن
تذکر نمایندگان مجلس به گروه 1+5:

فرصت‌تاریخی مذاکره درمورد بسته‌پیشنهادی ایران‌را ازدست ندهید

**۲۳۹ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت قاطع از ارتقای فناوری هسته‌ای ایران در چارچوب اهداف صلح آمیز، به اعضای گروه ۱+۵ توصیه کردند: فرصت تاریخی مذاکرات در چارچوب بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران را از دست ندهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این بیانیه که توسط دهقان قرائت شد به شرح ذیل می‌باشد:

ملت بزرگ ایران یک بار دیگر شاهد شکوفایی استعدادهای درخشان فرزندان برومند خود گردید و افتخاری بر افتخارات گذشته جوانان دانشمند ایران اسلامی افزوده شد.

ساخت دومین پایگاه غنی‌سازی اورانیوم به همت دانشمندان جوان ایرانی آغاز شد.

ما نمایندگان ملت پرافتخار ایران اسلامی ضمن عرض تبریک این موفقیت بزرگ به محضر مقام معظم رهبری و آحاد ملت ایران نکات ذیل را به گروه 1+5 اعلام می‌نماییم:

1- ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با قاطعیت حمایت جدی خود را از ارتقای فناوری هسته‌ای کشور در چارچوب اهداف صلح آمیز اعلام می‌کنیم.

2- اقدام اخیر سازمان انرژی اتمی ایران در ساخت پایگاه جدید غنی سازی اورانیوم را گامی منطبق بر موازین بین المللی، عهدنامه ان.پی.تی و مقررات آژانس و با اهداف صلح آمیز جهت تامین مهم ترین مساله نسل‌های آینده کشور یعنی انرژی می‌دانیم.

3- مذاکرات روز پنج شنبه آینده آزمون بسیار مهمی برای گروه 1+5 است و ما به عنوان نمایندگان ملت ایران به دقت تحولات این مذاکرات را دنبال می‌کنیم و ضمن اعلام حمایت جدی خود از مذاکرات هدفمند در چارچوب بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران این تذکر را به کشورهای مذاکره کننده می‌دهیم که این فرصت تاریخی است که می‌توان این بن‌بست را آزاد نماید و مشکل را حل کند و توصیه اکید ما به گروه 1+5استفاده از این فرصت تاریخی است.

4- یادآوری این نکته را ضروری می‌دانیم که اگر گروه 1+5 به جای استفاده از این فرصت تاریخی اشتباهات گذشته را تکرار نماید مجلس شورای اسلامی همانگونه که در گذشته نشان داده است تصمیمات دیگری را در دستور بررسی خود قرار خواهد داد تا رویه جاری تنها گزینه پیش روی دولت باشد و ما می‌توانیم از اختیارات دیگر خود در این زمینه استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet