هدر موبایل
1397/11/08 18:28:11
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی مجلس با حضور وزیر کشور:

تأکید بر استفاده از قومیت‌ها در استانداری‌ها و ادارات کشور/ ایرادات قانون انتخابات در لایحه جامع برطرف شده است

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس در تشریح جلسه کمیسیون متبوع خود گفت: این جلسه با حضور رحمانی فضلی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار شد.
تأکید بر استفاده از قومیت‌ها در استانداری‌ها و ادارات کشور/ ایرادات قانون انتخابات در لایحه جامع برطرف شده است سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس در تشریح جلسه کمیسیون متبوع خود گفت: این جلسه با حضور رحمانی فضلی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43572.jpg تأکید,بر,استفاده,از,قومیت‌ها,در,استانداری‌ها,و,ادارات,کشور/,ایرادات,قانون,انتخابات,در,لایحه,جامع,برطرف,شده,است Icana

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه امروز (دوشنبه، 8 بهمن ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس که با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جهت پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان برگزار شد، گفت: در این جلسه 10 سوال مطرح بود که سوالات آقایان دلخوش و کیخا به علت عدم حضور به تعویق افتاد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سوال سهراب گیلانی از وزیر بیان داشت: این سال درباره ضعف استانداری خوزستان در تحقق وعده ها بود که با توضیحات وزیر، گیلانی برای نتیجه گیری از سوال خود یک هفته فرصت داد.

وی همچنین با اشاره به سوال قاضی پور نماینده ارومیه عنوان کرد: این سوال درباره عدم تدوین آیین نامه اجرایی اصلاح موادی از قانون انتخابات بود که وزیر پاسخ داد این موارد در لایحه جامع انتخابات می آید.

سلیمی همچنین به سوال زرآبادی نماینده قزوین اشاره و اظهار کرد: این سوال درباره عدم اجرای ماده 54 قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث ناشی از وسایل نقلیه بود که وزیر پاسخ داد این قانون اجرا شده است و زرآبادی از پاسخ ها قانع شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به سوال محمودزاده از وزیر درباره عدم استفاده از قومیت ها در استانداری ها و ادارات ادامه داد: وی همچنین درخواست تعطیلی 12 ربیع الاول را داشت که از پاسخ های وزیر در این خصوص نیز قانع شد.

وی در ادامه همچنین با بیان اینکه پژمانفر نماینده مشهد نیز از پاسخ های وزیر کشور قانع شد، افزود: عدم توجه به خواسته به حق مردم و دوری از عوامل سیاسی و جناح بازی نیز از سوالات مطرح شده در این جلسه بود.

سلیمی همچنین با بیان اینکه دهمرده در خصوص سوالی با موضوع وضعیت بازارچه ها و گذرگاه های مرزی یک هفته به وزیر فرصت داد، اظهار داشت: شکری نماینده استان مازندران نیز درباره انتقال زمینی در شهرداری از رحمانی فضلی سوال داشت که از پاسخ های وزیر قانع نشد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از سوالات برای یک سال گذشته بود و با گذر زمان موضوعیت خود را از دست داده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet