ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/11/08 18:36:20
سرویس اقتصادی
ملکی در تشریح دستورکار کمیسیون صنایع و معادن:

بررسی 11 سوال از وزیر صمت/توضیحات رحمانی نمایندگان را قانع کرد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون ۱۱ سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد که نمایندگان سوال کننده از پاسخ‌های آقای رحمانی قانع شدند.
بررسی 11 سوال از وزیر صمت/توضیحات رحمانی نمایندگان را قانع کرد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون 11 سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد که نمایندگان سوال کننده از پاسخ‌های آقای رحمانی قانع شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808107875440428.jpg بررسی,11,سوال,از,وزیر,صمت/توضیحات,رحمانی,نمایندگان,را,قانع,کرد Icana

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(8 بهمن ماه) کمیسیون متبوعش، به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در جریان نشست امروز 11 سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد. اگرچه بیشتر این سوالات مربوط به وزارت آقای شریعتمداری در وزارتخانه صمت بود اما از آنجایی که در حال حاضر آقای رحمانی مسئولیت این وزارتخانه را برعهده دارد در جلسه امروز به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

ولی ملکی در مناظره خانه ملت با موضوع افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی

وی با بیان اینکه محمدجواد فتحی درخصوص علت تغییر مکرر تعرفه‌های واردات خودرو وزیر صمت را مورد سوال قرار داد، افزود: از انجایی که در حال حاضر واردات خودرو متوقف شده این سوال منتفی شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: دومین سوال در مورد عدم استقبال از سرمایه گذاری در بخش صنعت بود که محمدقسیم عثمانی آن را مطرح کرد وزیر صمت درباره این سوال توضیحاتی ارائه داد و عنوان کرد از زمانی که کرسی وزارت را به دست گرفتم از سرمایه گذاری در صنعت استقبال کردم و درآینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

نحوه تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات قطعات سوال حسینی از رحمانی

ملکی بیان کرد: نماینده سوال کننده بعدی سیده فاطمه حسینی بود که دو سئوال درباره نحوه تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات قطعات و اعلام نشدن فهرست دریافت کنندگان ارز مطرح کرد که وزیر صمت در توضیح سوال نخست بیان کرد تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی در زمان وزارت اینجانب نبود از سوی دیگر ارزی به قطعه سازان اختصاص داده نشده چراکه اگر پرداختی صورت می گرفت مشکلات کنونی برای آنها ایجاد نمی‌شد. پس از پاسخ‌های وزیر، خانم حسینی قانع شد.

بررسی سوال دهمرده در وزات صمت

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه حبیب اله دهمرده نیز وزیر صمت را درخصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه بنگاه‌های کوچک و بزرگ و برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود مورد سوال قرار داد، خاطرنشان کرد: از آنجایی که سوال کلی بود مقرر شد؛ جلسه ای برای حل این مشکلات در وزارتخانه برگزار شود.

وی یادآور شد: سوال کننده بعدی علی ساری بود که در مورد سیاست‌های کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت از صنایع کوچک، بزرگ و تولید کننده داخلی آقای رحمانی را مورد سوال قرار داد وزیر صمت درباره این سوال توضیحاتی ارائه داد و عنوان کرد در برنامه اینجانب حمایت از صنایع و تولیدکننده یکی از محورها است و برای تحقق این امر تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست. بنابراین این نماینده نیز از پاسخ های وزیر قانع شد.

این نماینده مجلس به سوالات نادر قاضی پور از وزیر صمت اشاره کرد و افزود: خرید کشتی از کره جنوبی و ساماندهی وضعیت آشفته کارخانه طلای زرشوران محور سوالات این نماینده از رحمانی بود که قاضی پور از پاسخ های وزیر قانع شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: جلال محمودزاده به عنوان سوال کننده بعدی در مورد عدم پرداخت مشوق ها و مطالبات چغندرکاران توسط سندیکاری کارخانجات قند وزیر صنعت را مورد سوال قرار داد. از آنجایی که مدت بسیاری از زمان طرح سوال گذشته و بخشی از مشکلات حل شده بود این نماینده نیز قانع شد.

عدم پایبندی سایپا دیزل به اجرای تعهدات سوال صباغیان از وزیر صمت

وی ادامه داد: محمدرضا صباغیان بافقی در سوال نخست خود به محصولات فولاد مبارکه که به صورت انحصاری در اختیار دلالان و بورس قرار می‌گیرد پرداخت و در سوال بعدی خود به عدم اجرای تعهدات سایپا دیزل اشاره کرد اما از آنجایی که  سایپا دیزل تاکنون به تعهدات خود عمل کرد و فولاد مبارکه برای حل مشکلات تعهداتی ارائه داده بود این نماینده از سوال خود انصراف داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: تمامی نمایندگان سوال‌کننده از پاسخ های وزیر صنعت، معدن و تجارت قانع شدند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet