هدر موبایل
1397/11/09 13:15:12
سرویس اجتماعی
علیرضا بیگی هشدار داد:

حاشیه نشینی، مشاغل کاذب و مهاجرت دسته جمعی در کمین کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه

نماینده مردم تبریز در مجلس نسبت به مهاجرت دسته جمعی کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه و روی آوردن آنها به حاشیه نشینی و مشاغل کاذب هشدار داد.
حاشیه نشینی، مشاغل کاذب و مهاجرت دسته جمعی در کمین کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه نماینده مردم تبریز در مجلس نسبت به مهاجرت دسته جمعی کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه و روی آوردن آنها به حاشیه نشینی و مشاغل کاذب هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109802603183.jpg حاشیه,نشینی،,مشاغل,کاذب,و,مهاجرت,دسته,جمعی,در,کمین,کشاورزان,حاشیه,دریاچه,ارومیه Icana

احمد علیرضا بیگی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه افزایش تراز دریاچه ارومیه به دلیل بارش ها بوده نه اقدامات دولت، گفت: متاسفانه اقدامات ستاد احیا نه تنها تاثیر چندانی در بهبود وضعیت دریاچه نداشته بلکه بدون در نظر گرفتن معیشت و سرنوشت مردم در حال انجام است.

اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه فاقد پیوست های اجتماعی است؛ باید برنامه ای جامع برای احیای دریاچه تدوین شود و در آن به زندگی و معیشت مردم توجه شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه فاقد پیوست های اجتماعی است، افزود: باید برنامه ای جامع برای احیای دریاچه تدوین شود و در آن  به زندگی و معیشت مردم توجه شود.

وی با بیان اینکه فرصت کشاورزی نباید از مردم گرفته شود، ادامه داد: اگر محدودیت هایی بر مردم تحمیل شود تامین معیشت آنها با مشکل مواجه شده و به ناچار مجبور می شوند به مشاغل کاذب به ویژه مهاجرت و حاشیه نشینی در استان های پیرامون روی بیاورند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: باید در کنار انجام اقدامات موثر برای بهبود وضعیت دریاچه  معیشت مردم مورد غفلت قرار نگیرد؛ البته اقدامات ستاد احیا به دلیل اینکه مردم مورد فراموشی قرار گرفتند تاکنون موثر نبوده است.

شیوه های هوشمند به کشاورزان بدون توجه به معیشت تحمیل شده است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر قرار است برای بهبود وضعیت دریاچه، کشاورزی که تنها راه تامین معیشت مردم است نادیده گرفته شود باید برای تامین معیشت آنها جایگزین هایی را در نظر گرفت در واقع شیوه های هوشمند به کشاورزان تحمیل شده اما تامین معیشت آنها مورد توجه قرار نگرفته است.

تداوم بی توجهی به معیشت کشاورزان مهاجرتی بزرگ را به دنبال دارد

علیرضا بیگی ادامه داد: اگر به معیشت کشاورزان ساکن حاشیه دریاچه توجه نشود باید شاهد مهاجرت دسته جمعی آنها باشیم که به هیچ وجه به مصلحت کشور و استان نیست.

دریاچه ارومیه بودجه مستقل ندارد

وی یادآور شد: اعتبار مشخصی در بودجه 98،  برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته نشده و در واقع بودجه مستقل ندارد و بودجه ای در نظر گرفته شده برای تمامی تالاب ها و هورها است./

پایان پیام

خبرنگار: هدی ریسمانچی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet