خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/07 12:39:00
سرویس سیاسی
سروری خبر داد:

تشکیل 104 پرونده قضایی در مورد بازداشتگاه کهریزک

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تشکیل ۱۰۴ پرونده قضایی در خصوص بازداشتگاه‌ کهریزک خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "پرویز سروری" در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: برایانکه این پرونده‌ها با سرعت جهت بررسی با سرعت بیشتری پیگیری شود، چندین قاضی به قضات بررسی کننده اضافه شده‌اند.

سخنگوی کمیته بررسی وضعیت بازداشت شدگان اخیر در دبیرخانه شورای عالی امنیت در ادامه اظهار داشت: مساله مربوطه به بازداشتگاه کهریزک و همچنین بازداشت‌ شدگان با قدرت در کمیته ویژه مجلس در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه پرونده کهریزک، پرونده سنگینی است که تعداد متهمان و شاکیان آن بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: باید همه مطالب و اظهاراتی که در این زمینه وجود دارد شنیده شود.

نماینده تهران با بیان اینکه دادگاه متهمان کهریزک بزودی برگزار می‌شود، زمان دقیق برگزاری این دادگاه را ذکر نکرد.

سروری تاکید کرد: پرونده کهریزک پرونده بزرگی است که در شرایط عادی یکسال بررسی آن زمان می‌برد حال ما می‌خواهیم در مدت کوتاه به نتیجه برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دادگاه متهمان بازداشتگاه کهریزک به صورت علنی برگزار خواهد شد گفت: علنی برگزار شدن دادگاه‌ها جزو اختیارات قاضی است.

سخنگوی کمیته بررسی وضعیت بازداشت شدگان اخیر در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: هم اکنون این کمیته کار خود را انجام می‌دهد و قرار است این کمیته جلسه‌ای با سازمان قضایی نیروهای مسلح و دادستانی کل کشور برگزار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet