هدر اصلی
1397/11/10 07:15:00
سرویس اجتماعی
بت کلیا:

بی‌توجهی به رعایت چک لیست مناسب‌سازی کل نظام شهر را به هم می‌ریزد

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، بی‌توجهی شهرداری‌ها به رعایت چک لیست مناسب‌سازی را عاملی در جهت به ریختن کل نظام شهر دانست.
بی‌توجهی به رعایت چک لیست مناسب‌سازی کل نظام شهر را به هم می‌ریزد عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، بی‌توجهی شهرداری‌ها به رعایت چک لیست مناسب‌سازی را عاملی در جهت به ریختن کل نظام شهر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901102070433358.jpg بی‌توجهی,به,رعایت,چک,لیست,مناسب‌سازی,کل,نظام,شهر,را,به,هم,می‌ریزد Icana

یوناتن بت کلیا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، در واکنش به اظهارنظر مدیر کل فنی وزارت کشور مبنی بر اینکه 25 درصد شهرداری‌ها چک لیست مناسب‌سازی را رعایت نمی‌کنند، گفت: عدم رعایت چک لیست مناسب‌سازی باعث می‌شود که کل نظام شهر به هم بریزد، کمااینکه می‌بینیم چه اندازه از فضاهای باغات و جنگل‌ها به دلیل ساخت و سازهای ناشی از بی‌توجهی شهرداری‌ها به این بخش، از بین رفته‌اند.

نماینده آشوریان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه استاندار تهران دستور داده است که قبل از اینکه درخواست‌ها در شورای ساختمان بررسی شود، هیچ گونه مجوز برای ساخت و ساز در نقاط کوهستانی تهران صادر نشود.

وی تصریح کرد: وقتی شهرداری اقدام به صدور مجوز ساخت و ساز کرده و خود نیز بر روند آن نظارت می‌کند، طبیعی است که این امکان وجود دارد که چک لیست‌های مناسب‌سازی هم رعایت نشود.

 

ضرورت ایجاد قوانینی برای اجباری کردن رعایت چک لیست مناسب‌سازی در حوزه شهری

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: قطعا باید قوانینی در این حوزه ایجاد شود، در غیر این صورت حتی اگر دستوری هم از سوی مقام مسئولی صادر شود، برخی معترض می‌شوند که بر اساس کدام اصل و قانون این دستور داده شده است و باعث ایجاد تشنج در سطح جامعه بین سازندگان و مالکان زمین‌هایی می‌شود که قصد دارند زمین‌های خود را تبدیل به برج کنند و دود این اختلافات هم به چشم مردم می‌رود.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت فرهنگسازی برای ترغیب مردم به رعایت قوانین در حوزه شهرسازی، خاطرنشان کرد: رسانه ملی نقش موثری در جهت فرهنگسازی برای ضرورت توجه مردم به رعایت قوانین در حوزه شهری دارد که با برگزاری میزگرد و مناظره با حضور کارشناسان مربوطه، شهروندان را از تبعات بی‌توجهی به قوانین در این حوزه آگاه کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet