انتخابات ریاست جمهوری
1397/11/17 07:15:00
سرویس فرهنگی
40 سالگی انقلاب:

ایران از نظر رشد علمی و پیشرفت اقتصادی جزء 20 کشور اول دنیا است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: علی‌رغم اینکه رشد چشمگیری در عرصه‌های مختلف داریم و به لحاظ آزادی‌های اجتماعی و فرهنگی، به لحاظ رفتارهای دموکراتیک در کشور جزء ۲۰ کشور اول دنیا هستیم .
ایران از نظر رشد علمی و پیشرفت اقتصادی جزء 20 کشور اول دنیا است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: علی‌رغم اینکه رشد چشمگیری در عرصه‌های مختلف داریم و به لحاظ آزادی‌های اجتماعی و فرهنگی، به لحاظ رفتارهای دموکراتیک در کشور جزء 20 کشور اول دنیا هستیم . https://cdn.icana.ir/d/019/201902104471446877.jpg ایران,از,نظر,رشد,علمی,و,پیشرفت,اقتصادی,جزء,20,کشور,اول,دنیا,است Icana

محمد دهقانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب گفت: علی‌رغم فشارهایی که آمریکا و دشمنان ما در ۴۰ سال گذشته بر کشور تحمیل کرده‌اند و با وجود تمام اشکالاتی که در حال‌حاضر در کشور وجود دارد و به خاطر آنها نقدهایی را به مسئولان داریم اما در چنین شرایطی زمانی‌که وضعیت و پیشرفت کشور را در این سالها با کشورهای دیگر مقایسه می‌کنیم و رتبه خود را با کشورهای دنیا در عرصه‌های مختلف می‌سنجیم، می‌بینیم که رتبه‌های ما رتبه افتخارآمیز است.

در زمینه رشد جهش علمی جزء 20 کشور اول دنیا هستیم البته این وضعیت ما را قانع نمی‌کند و باید گفت این وضعیت با آرمان‌ها و اهداف انقلاب فاصله بسیاری دارد

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمینه علمی، اقتصادی، رشد فرهنگی، مهندسی، پزشکی، کشاورزی، صنعتی، قدرت نظامی و قدرت نرم و سخت، کشوری هستیم که بر اساس آماری که از سازمان‌های مطالعاتی وابسته به سازمان ملل و حتی سازمان‌های اروپایی و آمریکایی تهیه و منتشر شده، ایران در بیشتر موارد جزء 20 کشور اول دنیا است.

به لحاظ اقتصادی جزء 7 کشور اول دنیا هستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه به لحاظ اقتصادی جزء 7 کشور اول دنیا هستیم افزود: بدبینانه‌ترین ارزیابی‌ها که توسط آمریکایی‌ها صورت گرفته نشان داده که ایران به لحاظ قدرت اقتصادی جزء 13 کشور اول دنیا است اما بررسی‌ها توسط برخی از سازمان‌های مطالعاتی اروپا نشان می‌دهد که ایران جزء 7 کشور اول دنیا است.

در زمینه رشد جهش علمی جزء 20 کشور اول دنیا هستیم

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه در زمینه رشد جهش علمی جزء 20 کشور اول دنیا هستیم اظهار داشت: آسیب‌ها و مشکلاتی در کشور وجود دارد اما با وجود آنها زمانی که کشور را با دنیا مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که وضعیت مناسب‌تری نسبت به بسیاری از دیگر کشورها داریم. البته این وضعیت ما را قانع نمی‌کند و باید گفت این وضعیت با آرمان‌ها و اهداف انقلاب فاصله بسیاری دارد.

ایران از نظرمردمسالاری دردنیا کم نظیر است

وی تصریح کرد: متاسفانه علی‌رغم اینکه رشد چشمگیری در عرصه‌های مختلف داریم و به لحاظ آزادی‌های اجتماعی و فرهنگی، به لحاظ رفتارهای دموکراتیک در کشور جزء 20 کشور اول دنیا هستیم و به لحاظ مردم‌سالاری کم نظیر هستیم .

جریانات بیگانه پرست و پول پرست بلای جان ملت شده اند

دهقان عنوان کرد: این ایستایی باعث شده که فساد در کشور به صورت نگران کننده‌ای وجود داشته باشد و یک جریانی در کشور ایجاد شده که گرفتار پول‌پرستی و دنیا پرستی شده‌اند و ثروت‌های چندهزار میلیاردی برای خود جمع‌آوری کرده‌اند و از طرف دیگر شبکه‌ای از رانت خواران را دور خود جمع کرده اند؛ اینها در واقع همان جریان قدرت‌پرستی هستند که در دوران بازنشستگی نیز حاضر نیستند کار اجرایی را رها کنند و همین جریان بلای جان مردم شده و ایستادگی می‌کنند.

خودپالایشی در کشور از دستاوردهای انقلاب اسلامی

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: سه شاخصه دنیاپرستی، پول‌پرستی و بیگانه‌پرستی در یک جریانی جمع شده و این جریان بر بخشی از مقدرات کشور حاکم شده است؛ یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی امکان خودپالایشی در کشور است به نظر من در 40 سالگی انقلاب، ملت ایران بیش از همه زمان‌ها به یک بلوغ سیاسی بی‌نظیری رسیده‌اند و امروز این امکان فراهم شده است تا با توجه به تجربیات گذشته از ظرفیت خودپالایشی انقلاب استفاده شود تا ملت بتوانند خود را از یک جریان دنیاپرستِ قدرت‌پرست که متاسفانه بخشی مهمی از آنها دچار غرب‌گرایی و بیگانه‌پرستی شده‌اند نجات دهند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet