هدر موبایل
1397/11/10 14:24:46
سرویس اقتصادی
نوسازی مساکن روستایی و شهری کرمانشاه تا شهریور ماه 98؛

مقاوم‌سازی 2 میلیون و 200 هزار مسکن روستایی در کشور

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی مقاوم سازی شده است.
مقاوم‌سازی 2 میلیون و 200 هزار مسکن روستایی در کشور سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی بیش از 2 میلیون و 200 هزار مسکن روستایی مقاوم سازی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105753612437.jpg مقاوم‌سازی,2,میلیون,و,200,هزار,مسکن,روستایی,در,کشور Icana

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند مقاوم سازی روستایی در کشور، گفت: در این عرصه دستگاه های مختلفی در سال های گذشته اقداماتی را صورت داده اند، که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک از نهادهای پیش رو در عرصه مقاوم سازی روستایی محسوب می شود.

مسکن مهر ساخت و ساز

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال های گذشته برنامه دقیقی را برای مقاوم سازی روستایی تدوین کرده و امروز نیز اقدامات این بنیاد تداوم دارد.

مقاوم سازی سالانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور

وی گفت: بر اساس گزارش بنیاد مسکن، از سال 84 بالغ بر 200 هزار مسکن روستایی به صورت سالانه مقاوم سازی شده اند به طوری که طبق بررسی های میدانی، در سال 84 حدود 7 درصد مسکن روستایی مقاوم بوده اما امروز بیش از 42 درصد مسکن روستاها مقاوم هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اعلام اینکه در شرایط کنونی بیش از 2 میلیون و 200 هزار مسکن روستایی مقاوم سازی شده است، گفت: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته برای مقاوم سازی روستایی، ارائه تسهیلات برای ساخت و ساز جدید در این مناطق است.

تخریب 103 هزار واحد مسکونی در زلزله کرمانشاه

یکی از اقدامات کلان بنیاد مسکن، تلاش برای مقاوم سازی مساکن در استان کرمانشاه بوده، بر اساس آمارها بر اثر زلزله حدود 103 هزار واحد در این منطقه خسارات اساسی و جزئی دیدند

وی با اشاره به تلاش دستگاه ها برای مقاوم سازی مساکن در شهرها، ادامه داد: یکی از اقدامات کلان بنیاد مسکن، تلاش برای مقاوم سازی مساکن در استان کرمانشاه بوده، بر اساس آمارها بر اثر زلزله حدود 103 هزار واحد در این منطقه خسارات اساسی و جزئی دیدند.

مقاوم سازی و نوسازی مساکن روستایی و شهری کرمانشاه تا شهریور ماه 98

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، نوسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی کرمانشاه تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و نوسازی و مقاوم سازی مساکن شهری این منطقه نیز تا شهریور ماه سال آینده صورت می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet