هدر موبایل
1397/11/10 11:31:09
سرویس حوزه ریاست
صبح امروز صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد - سراب با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی قطعه یک راه آهن بستان آباد - سراب آغاز به کار کرد.
آغاز عملیات اجرایی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد - سراب با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی قطعه یک راه آهن بستان آباد - سراب آغاز به کار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100208264925.jpg آغاز,عملیات,اجرایی,قطعه,یک,راه‌آهن,بستان,آباد,-,سراب,با,حضور,رئیس,مجلس,شورای,اسلامی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که صبح امروز ( چهرشنبه ۱۰ بهمن ماه) به استان آذربایجان شرقی سفر کرده به شهرستان بستان‌آباد رفته و از برخی پروژه‌های عمرانی این شهرستان دیدن و با حضور وی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد-سراب آغاز به کار کرد.

 

ریل راه آهن

 

گفتنی است طرح راه‌آهن بستان آباد- سراب- اردبیل به طول ۱۸۲ کیلومتر با هدف اتصال ریلی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی در دستور کار وزارت راه ‌و ‌شهرسازی قرار دارد، این طرح از ایستگاه بستان آباد آغاز شده و پس از عبور شهر سراب و حوالی شهرستان‌های کرکندی ، دوزدوزان، نیر و سرعین به راه آهن در حال احداث میانه- اردبیل متصل می‌شود.

 

آغاز عملیات اجرایی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد - سراب با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

 

لازم به ذکر است احداث این طرح با توجه به وجود شهر سراب به عنوان قطب کشاورزی و شهر سرعین به عنوان قطب گردشگری در طول این مسیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

گفتنی است در فاز اول این طرح عملیات زیرسازی از شهر بستان آباد تا سراب به طول تقریبی ۷۷کیلومتر با اعتباری معادل ۵۵۰۰ میلیارد انجام می‌شود.

 

آغاز عملیات اجرایی قطعه یک راه‌آهن بستان آباد - سراب با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

 

شایان ذکر است در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز عملیات زیرسازی فاز اول طرح حد فاصل بستان آباد تا سراب ظرف مدت ۴سال اتمام و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی قطعه اول پروژه به طول حدودا ۱۵کیلومتر و اعتباری معادل ۴۵۰ میلیارد ریال بودیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet