هدر اصلی
1397/11/10 12:52:12
سرویس فرهنگی

انتقاد وزیر از رفتار معلمی که دانش‌آموزان را مجبور به تنبیه خود می‌کند

وزیر آموزش و پرورش رفتار معلمی را که دانش‌آموزان را مجبور به تنبیه خودش می‌کند، از حیث اصول تربیتی مذموم دانست و بر ضرورت حضور وی در دوره‌های بازآموزی تاکید کرد.
انتقاد وزیر از رفتار معلمی که دانش‌آموزان را مجبور به تنبیه خود می‌کند وزیر آموزش و پرورش رفتار معلمی را که دانش‌آموزان را مجبور به تنبیه خودش می‌کند، از حیث اصول تربیتی مذموم دانست و بر ضرورت حضور وی در دوره‌های بازآموزی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101211066083.jpg انتقاد,وزیر,از,رفتار,معلمی,که,دانش‌آموزان,را,مجبور,به,تنبیه,خود,می‌کند Icana

سید محمد بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاریخانه ملت  با انتقاد از رفتار معلمی که دانش‌آموزان تنبل کلاس خود را مجبور می‌کند خود او را تنبیه کنند، گفت: هر رفتاری که ترویج خشونت در مدرسه باشد، از حیث اصول تربیتی مذموم است و آن معلمی هم که این کار را کرده، اقدامی ضد تربیتی انجام داده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این کار نه تنها تشویق ندارد بلکه در حال پیگیری هستم؛ آن همکار بنده باید دوره‌های بازآموزی را طی کند زیرا تنبیه با هر روش و هر هدفی اعم از تنبیه فیزیکی و اعمال خشونت در مدرسه مذموم و ناپسند است.

به گزارش خانه ملت؛ ویدئویی در فضای مجازی از یک معلم کوهرنگی منتشر شده که نشان می‌دهد وی چوب را به دست دانش‌آموزان تنبل می‌دهد تا آن را به کف دست او بزنند و به آنان می‌گوید «هر کدام از شماها درس نخوانید، من باید تنبیه شوم.»

تنبیه بدنی خط قرمز آموزش و پرورش است

بطحایی همچنین در مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان در برخی مدارس نیز گفت: تنبیه بدنی یا هرگونه تنبیهی که بر شخصیت و روحیه دانش‌آموزان اثر منفی بگذارد، خط قرمز آموزش و پرورش است و ما هیچ ملاحظه‌ای در برخورد با متخلفان در این زمینه نخواهیم داشت.

موارد تنبیه بدنی در مدارس زیاد نشده است

این عضو هیئت دولت ادامه داد: با متخلفان به صورت شدیدترین نوع برخوردی که در قوانین ما وجود دارد، برخورد شده است.

وی تاکید کرد: اگرچه فراوانی موارد تنبیه بدنی در مدارس رو به تزاید نبوده است ولی امیدوارم همین تعداد اندک نیز نباشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه گاهی ممکن است رفتار دانش‌آموز به گونه‌ای باشد که معلم از کنترل رفتار خود خارج می‌شود، گفت: معلمان باید در کلاس خود را بیشتر کنترل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet