هدر اصلی
1397/11/12 10:30:01
سرویس فرهنگی
۴۰سالگی انقلاب:

دستاوردهای انقلاب در ترویج و احیای فرهنگ قرآنی است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: اکنون ایران به جایی رسیده که پهپاد آمریکایی را سالم به زمین می‌نشاند و مهندسی معکوس روی آن انجام می‌دهد و حتی مجهزتر از آن را تولید می‌کند و اینها همه از دستاوردهای نظام است.
دستاوردهای انقلاب در ترویج و احیای فرهنگ قرآنی است عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: اکنون ایران به جایی رسیده که پهپاد آمریکایی را سالم به زمین می‌نشاند و مهندسی معکوس روی آن انجام می‌دهد و حتی مجهزتر از آن را تولید می‌کند و اینها همه از دستاوردهای نظام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107549804645.jpg دستاوردهای,انقلاب,در,ترویج,و,احیای,فرهنگ,قرآنی,است Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای انقلاب گفت: این دستاوردها هرگز قابل شمارش نیست چراکه تحول عظیمی در ایران ایجاد کرده به‌طوری که اگر کسی ایران را قبل و بعد از انقلاب دیده باشد فکر می‌کند یک کشور دیگر را بازدید می‌کند؛ در عمران و آبادی و حوزه‌های علمی و فرهنگی تغییرات بسیاری داشتیم.

امکانات امروز ایران در مقایسه با قبل از انقلاب قطره‌ای در برابر دریا است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از انقلاب دانشجویانی که می‌توانستند در یک سال به دانشگاه راه یابند حدود 30 هزار نفر بود و معمولا افرادی بودند که مورد تایید ساواک و جزء وابستگان افراد خاص قرار داشتند. اگرچه آزمون برگزار می‌شد اما ضابطه برقرار نبود بلکه رابطه برقرار بود لذا 30 هزار نفر فقط به دانشگاه راه پیدا می‌کردند درحالی‌که اکنون سالیانه بیش از یک میلیون نفر پذیرش دانشجو داریم.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس افزود: قبل از انقلاب در اکثر روستاها و شهرها پزشکان هندی و پاکستانی طبابت می‌کردند و مردم به سختی می‌توانستند با اینها ارتباط برقرار کنند اما درحال‌حاضر از نظر پزشکی جایگاه‌مان در حدی است که متخصصان ایرانی در بسیاری از کشورها عمل جراحی انجام می‌دهند و حتی برخی از بیماران از حاشیه خلیج فارس به ایران می‌آیند و از امکانات پزشکی ما استفاده می‌کنند.

ایران مجهزترین تجهیزات نظامی را تولید کرده است

وی ادامه داد: از نظر قدرت دفاعی، ایران زمانی وارد کننده تمامی تجهیزات نظامی مورد نیاز بود یعنی هیچ چیزی در زمینه دفاعی نمی‌توانستیم تولید کنیم در حدی که یکی از امیران ارتش شاهنشاهی عنوان می‌کرد زمانی که آمریکایی‌ها کشور را ترک می‌کردند خودشان اذعان داشتند که ما را بیرون می‌کنید اما در نهایت خودتان به ما نیاز پیدا خواهید کرد چراکه این تجهیزاتی که متعلق به ما است نمی‌توانید استفاده کنید. اما اکنون ایران به جایی رسیده که پهپاد آمریکایی را سالم به زمین می‌نشاند و مهندسی معکوس روی آن انجام می‌دهد و حتی مجهزتر از آن را تولید می‌کند و اینها همه از دستاوردهای نظام است.

شاید یک زمانی محمدحسین طباطبایی 6 ساله که حافظ قرآن بود برای دنیا تعجب آور بود اما اکنون در ایران 10ها  و صدها کودک مانند این طفل وجود دارد که کل قرآن را حفظ هستند

موسوی لارگانی تصریح کرد: امکاناتی که امروزه از نظر آب، برق، گاز و تلفن داریم در مقایسه با قبل از انقلاب هرگز قابل مقایسه نیست چراکه قطره‌ای در برابر دریا است؛ در شهرستان فلاورجان با جمعیت 70 هزار نفری که دارد می‌توان گفت که در آن زمان نیز بالای 100 هزار نفر جمعیت داشته اما تنها یک تلفن داشته که باید به اصفهان وصل می‌شد و اصفهان شماره را برای آن فرد می‌گرفت اما اکنون تمام منازل شهری و روستایی تلفن ثابت و یا همراه دارند؛ حتی اکثر روستاهای این شهرستان و کل کشور دارای برق، گاز و آب آشامیدنی سالم است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قبل از انقلاب توجهی به روستاها نمی‌کردند حتی به شهرهای کوچک نیز توجه خاصی نمی‌شد و فقط کلان شهرها بود که کمی به آنها رسیدگی می‌شد.

کودکان حافظ قرآن ایرانی در دنیا بی‌نظیرند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به دستاوردها در حوزه‌های فرهنگی گفت: از نظر صنعت فیلم، سینما، تئاتر و شبکه‌های اجتماعی نیز دستاوردهایی داشتیم. شاید یک زمانی محمدحسین طباطبایی 6 ساله که حافظ قرآن بود برای دنیا تعجب آور بود اما اکنون در ایران 10ها  و صدها کودک مانند این طفل وجود دارد که کل قرآن را حفظ هستند و در حقیقت دستاوردهای انقلاب در ترویج فرهنگ قرآنی است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که انقلاب پیروز شد عده‌ای گفتند که سینماها تعطیل می‌شود اما حضرت امام گفتند که با سینما مخالف نیستیم بلکه با فحشا و منکرات مخالفیم. زمانی تنها شبکه‌های یک و دو آن هم فقط ساعت‌هایی از شبانه روز داشتیم اما اکنون چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی داریم به طوری‌که آی فیلم ، العالم و الکوثر حتی در خارج از کشور نیز پخش می‌شود و پیشرفت‌های بسیار قابل توجهی در حوزه فرهنگی داشتیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet