هدر اصلی
1397/11/12 10:21:19
سرویس اجتماعی
امینی فرد خطاب به مسئولان حوزه سلامت:

مقابل اتهامات واردشده به پزشکان سکوت نکنید

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با انتقاد از اتهاماتی که ازسوی مسئولان اجرایی به جامعه پزشکی وارد شده است از مسئولان حوزه سلامت خواست تا موضعگیری عادلانه و متناسبی نسبت به این موضوع داشته باشند و فعالتر ورود پیدا کنند.
مقابل اتهامات واردشده به پزشکان سکوت نکنید نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با انتقاد از اتهاماتی که ازسوی مسئولان اجرایی به جامعه پزشکی وارد شده است از مسئولان حوزه سلامت خواست تا موضعگیری عادلانه و متناسبی نسبت به این موضوع داشته باشند و فعالتر ورود پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701105364495941.jpg مقابل,اتهامات,واردشده,به,پزشکان,سکوت,نکنید Icana

محمد نعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارنظر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه متاسفانه برخی پزشکان مقررات را رعایت نمی‌کنند و تا صفحه جای دارد، دارو می‌نویسند، گفت :این امر مناسبی نیست که یکی از گروه‌های مرجع کشور پزشکان هستند و درست است که رتبه‌بندی گروه‌های مرجع در سال‌های اخیر جابجا شده است، اما پزشکان سرمایه‌های اجتماعی و علمی جامعه هستند.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخورد با متخلفان در این حوزه باید علمی و کارشناسانه باشد، و این در حالی است که به تازگی برخوردها به صورت سلیقه‌ای صورت می‌گیرد، کما اینکه وقتی موضوع مالیات مطرح می‌شود تنها نام پزشکان را برجسته می‌کنند و اگر نقایصی در سطح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کشور وجود دارد که به سیستم‌های ارائه‌کننده خدمات بیمه‌ای و ارجاع برمی‌گردد، اما آن را به طور کامل به نام پزشکان ثبت می‌کنند که این امر مناسبی نیست.

 

موضعگیری رئیس جمهور نسبت به پزشکان عادلانه نبود

وی تصریح کرد: من از موضعگیری رئیس جمهور گلایه دارم که خیلی کارشناسی و عادلانه نبود و با توجه به سوابقی که از وی سراغ داریم، انتظار می‌رفت که برخورد عالمانه‌تری با مباحث مرتبط با جامعه پزشکی داشته باشد، ضمن اینکه این خلاف روح قانون اساسی و عدالت اجتماعی است که یک قشر را از سایر اقشار مجزا کنیم و تمام مشکلات را به آنها تعمیم دهیم.

امینی فرد افزود: قطعا این مشکلات می‌تواند در قالبی کارشناسی، علمی و دقیق قابل طرح باشد، چرا که پزشکان هم مالیات قابل‌توجهی را پرداخت می‌کنند و فرار مالیاتی در این حوزه وجود ندارد، ضمن اینکه ممکن است امکاناتی را قانون پیش‌بینی کرده باشد که پزشکان هم مثل بقیه گروه‌های اجتماعی از آنها استفاده کنند.

 

پزشکان درصد قابل‌ توجهی از مالیات مشاغل را پرداخت می‌کنند

وی خاطرنشان کرد: ما در کل 3500میلیارد مالیات مشاغل دریافت می‌کنیم و قبول داریم که مبلغ محدودی است، اما درصد قابل‌توجهی از این میزان مالیات را پزشکان پرداخت می‌کنند، ضمن اینکه در بخش دولتی برای پرداخت مالیات سیستم پرداخت پلکانی وجود دارد و بعضا تا 35 درصد حق عمل‌ها و کارکردها از پزشکان کسر می‌شود.

امینی فرد اظهار کرد: البته موافق هستیم که پزشکان همچون سایر اقشار مالیاتی متناسب با درآمدشان پرداخت کنند، اما مجزا کردن آنها یک نوع آدرس غلط دادن است و باید همه گروه‌های شغلی و جمعیتی متناسب با درآمدی که دارند، مالیات پرداخت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: تاکنون عملکردمان در ارتباط با اخذ مالیات از پزشکان به نسبت مناسب بوده است و ارقامی هم که از درآمد پزشکان توسط بعضی از نمایندگان مجلس ارائه می‌شود، کارشناسی‌شده نیست و می‌توان به راحتی آنها را نقد کرد، کما اینکه پزشکان عمومی درآمد پایینی دارند و میزان مالیاتی که آقایان فکر می‌کنند، می‌توانند از آنها کسب کنند، کاملا غیرواقعی است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون بهداشت مجلس واکنش مناسبی در مورد اظهارنظرهای مطرح‌شده در مورد مباحث مالی پزشکان داشته است، اما سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت نیز باید موضعگیری عادلانه و متناسب با این موضوع داشته باشند و در این زمینه فعالتر ورود پیدا کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet