هدر موبایل
1397/11/11 13:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
جعفرزاده ایمن آبادی:

ریالی از نفت و بودجه عمومی کشور برای شرکت‌های دولتی هزینه نمی‌شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه شرکت های دولتی گفت: ریالی از نفت و بودجه عمومی کشور برای شرکت‌های دولتی هزینه نمی‌شود.
ریالی از نفت و بودجه عمومی کشور برای شرکت‌های دولتی هزینه نمی‌شود نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه شرکت های دولتی گفت: ریالی از نفت و بودجه عمومی کشور برای شرکت‌های دولتی هزینه نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901103451738442.jpg ریالی,از,نفت,و,بودجه,عمومی,کشور,برای,شرکت‌های,دولتی,هزینه,نمی‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی  در خصوص بودجه شرکت های دولتی گفت: بودجه شرکت‌های دولتی از محل منابع عمومی دولت تامین نمی‌شود در حالی که آنها فقط درآمد و هزینه‌های خود را در مجلس آن هم در سر جمع بودجه به تصویب می‌رسانند.

وی افزود: اینکه شرکت‌های دولتی درآمد و هزینه‌های خود را در مجلس به تصویب برسانند چه مقدار درست است و چه مقدار نادرست جای بحث دارد.

نماینده مردم رشت تصریح کرد: در سالهای گذشته این موضوع که باید بودجه شرکت های دولتی در خانه ملت به تصویب نمایندگان برسد مصوب شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: شرکت های دولتی مجامع داشته و تمامی هزینه‌ها و درآمدهای خود را در آنجا به ثبت می‌رساند و اگر هم بودجه اضافه داشته باشند نمی‌توانند برای کشور آنرا خرج کنند و اگر هم صرفه‌جویی در آن شرکت‌ها صورت گیرد باید در همان شرکت هزینه شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما ارقام بودجه را بیهوده بالا برده و این کار فایده‌ای برای کشور ندارد گفت: ریالی از نفت و بودجه عمومی کشور برای شرکت‌های دولتی هزینه نمی‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق قانون تجارت مجلس اجازه ورود به جزئیات هزینه‌ها و درآمدهای شرکت‌های دولتی ندارد در حالی که شرکت‌ها بازرس داشته و طبق قانون تجارت و مجامعی که برگزار می‌کنند کلیه هزینه‌ها و درآمدهایشان بررسی می‌شود.

جعفرزاده ایمن آبادی خاطرنشان کرد: اگر اعتبار شرکت‌های دولتی حتی در لایحه بودجه هم درج نشود مشکلی برای کشور به وجود نخواهد آمد.

وی گفت: شرکت‌های دولتی به هیچ وجه از بودجه نفت، هزینه‌های عمومی و بیت المال و حتی ریالی از بودجه 407 هزار میلیارد تومانی را دریافت نمی‌کنند این درحالیست که فقط عدد بسیار کوچکی در بودجه به شرکت‌های زیان‌ده آن هم با مصوبه مجلس شورای اسلامی کمک می‌شود این در حالی است که آنها چه بودجه‌ خود را در لایحه بودجه بیاورند و چه نیاورند این کار صورت می‌گیرد. دلیل این کار هم برای جبران ضرر و زیان ده بودن آنهاست تا بتوانند از شرایط خود خارج شوند.

به گزارش فارس نماینده مردم رشت خاطرنشان کرد: شرکت‌های دولتی اگر در پایان سال مالی خود ریالی اضافه بیاورند نمی‌توانند بدون اجازه مجامع خود آن را به کمیته امداد بدهند چرا که باید در آن صورت پاسخگو باشند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet