شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/11/12 11:42:03
سرویس اقتصادی
عرضه و قیمت، دو کفه ترازوی بازار مسکن؛

سالانه حدود 800 هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: بازار مسکن برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و ٢٠٠ هزار واحد مسکونی نیاز دارد.
سالانه حدود 800 هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: بازار مسکن برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و ٢٠٠ هزار واحد مسکونی نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808107427117556.jpg سالانه,حدود,800,هزار,زوج,جوان,به,مسکن,جدید,نیاز,دارند Icana

حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سال آینده بازار مسکن بار دیگر شاهد بروز تلاطمات اقتصادی خواهد شد، گفت: برخی اعلام می کنند که قیمت بازار مسکن در سال آینده روند کاهشی خواهد داشت، اما به نظر من این مسئله محقق نمی شود زیرا کاهش قیمت ها در بازار مسکن تحت تأثیر عواملی و شاخص هایی بوده که امروز عملیاتی نشده است.

لیزینگ مسکن

شرایط کاهش گرانی ها در بازار مسکن چیست؟

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا تا زمانی که نقدینگی و سرمایه کشور به سمت بخش تولید هدایت داده نشود، نباید انتظار کاهش گرانی ها در بازار مسکن را داشت.

سوء استفاده برخی از فعالان برای افزایش قیمت مصالح داخلی متناسب با قیمت ارز

وی ادامه داد: در شرایط کنونی روز به روز شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی هستیم، البته بخش عمده ای از تجهیزات ساختمانی ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارند، اما برخی از فعالان این بخش سوء استفاده کرده و متناسب با افزایش نرخ ارز، قیمت این تجهیزات را بالا برده اند.

سالانه حدود 800 هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند

برای تثبیت وضع موجود بازار مسکن، به تولید 800 هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و 200 هزار مسکن نیاز داریم

خسته بند با اعلام اینکه سالانه حدود 800 هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند، گفت: برای تثبیت وضع موجود بازار مسکن، به تولید 800 هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و 200 هزار مسکن نیاز داریم.

عرضه و قیمت، دو کفه ترازو بازار مسکن

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: برخی انتظار دارند که با وجود نبود ساخت و ساز در کشور، قیمت مسکن کاهش یابد، اما دو مسئله عرضه و قیمت، دو کفه یک ترازو هستند، از این رو به هر میزانی که عرضه مسکن در کشور افزایش یابد، قیمت ملک نیز کاهش می یابد.

افزایش 40 درصدی قیمت مسکن در استان گیلان

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی کل استان ها درگیر افزایش قیمت مسکن بوده اند، به طوری که در استان گیلان شاهد افزایش حداقل 40 درصدی قیمت مسکن هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من فقدان برنامه ریزی مناسب و عدم تولید مسکن زمینه را برای افزایش قیمت مسکن فراهم می کند، بنابر این پیش بینی من این است که قیمت مسکن در سال آینده نیز روند صعودی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet