هدر اصلی
1397/11/12 10:04:31
سرویس فرهنگی
آزادی خواه:

تحصیل دانشجویان خارجی در ایران نشان دهنده مقبولیت ملت ایران است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حوزه نهضت مطالعه مفید و توجه به کتاب و کتابخوانی، هنوز به استانداردهای لازم نرسیدیم اما رشد بسیار خوبی داشتیم.
تحصیل دانشجویان خارجی در ایران نشان دهنده مقبولیت ملت ایران است سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حوزه نهضت مطالعه مفید و توجه به کتاب و کتابخوانی، هنوز به استانداردهای لازم نرسیدیم اما رشد بسیار خوبی داشتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104305140060.jpg تحصیل,دانشجویان,خارجی,در,ایران,نشان,دهنده,مقبولیت,ملت,ایران,است Icana

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب با بیان اینکه در حوزه فرهنگ بعد از انقلاب رشد بسیار خوبی ایجاد شده گفت: در فاکتورهای اصلی حوزه فرهنگ جهش غیر قابل انکار داشتیم به عنوان مثال در صنعت سینما در این چند سال رشد و بالندگی داشتیم. جشنواره فیلم فجر به یک جشنواره بین‌المللی تبدیل شده و دنیا نظرش معطوف این جشنواره شده است.

حجم دانشجویان خارج از کشور که امروز داخل کشور ایران تحصیل می‌کنند نشان دهنده مقبولیت بلند ملیت ایران است

نماینده مردم ملایر در مجلس با تاکید بر اینکه سینمای بعد از انقلاب به دنیا معرفی شده است افزود: هنرمندان، سوژه‌پردازی‌ها، آثار سینمایی و حتی ورود به جشنواره‌های مختلف بین‌المللی و خیزش درونی خودمان در قالب جشنواره فیلم فجر، همچنین انجمن‌ها و خانه‌هایی مثل خانه سینما، خانه هنرمندان و انجمن موسیقی که در حوزه فیلم، سریال و تئاتر داریم در نوع خود بی‌نظیر است. حتی موسیقی‌های سنتی که امروزه در حریم انقلاب اسلامی مجوز گرفته، ایران را به جایی می‌رساند که هنرمندان ما روز به روز به کشور بیشتر علاقمند می‌شوند که رشد و بالندگی و تعالی برای شرایط اجتماعی است.

توسعه کمی و کیفی مطبوعات بی نظیر است

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس ادامه داد: در حوزه مطبوعات حجم وسیع کمی و کیفی مطبوعات در کشور در نوع خود بی‌نظیر است چراکه روزنامه‌نگاران نگاه ویژه‌ای به نگرش، سلایق، افراد و تنوعی مختلف دراین حوزه دارند. در حوزه فرهنگ دین و رابطه آن با دانشگاه اتفاقی که اکنون ایجاد شده شاید انقلابیون را نیز به تعجب واداشته است. امروزه اعتکاف‌های دانشجویی، تشکل‌های دینی و مذهبی دانشجویی و نمازهای جماعت دانشگاهی به قدری ارتقاء یافته که مبدا و مبدع حرکت‌های فرهنگ دین از دانشگاه آغاز و خواستگاه آن دانشگاه شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه در حوزه مسائل و فرهنگ عاشورایی نیز توجه بسیاری شده است، اظهار داشت: در حوزه سبک زندگی اسلامی و ایرانی به جهتی رسیدیم که می‌توانیم برای کشورهای دیگر دنیا الگو شویم. در حوزه اعتقادات و مسائل مبنایی که همان آرمان‌های انقلاب شامل ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، مبارزه با استبداد و استکبار است، باعث شده که امروز موج بیداری اسلامی در منطقه منشعب از انقلاب اسلامی باشد چراکه انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر صادر شده و این یکی از دستاوردهای جدی و اصلی انقلاب اسلامی است.

تحصیل دانشجویان خارجی در ایران نشان دهنده مقبولیت بلند ملت ایران است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: حجم دانشجویان خارج از کشور که امروز داخل کشور ایران تحصیل می‌کنند نشان دهنده مقبولیت بلند ملت ما است. زمانی که در جامعه المصطفی فقط از 10 کشور دنیا دانشجو داشته باشیم و 40 هزار نفر نیز فارغ‌التحصیل داشته باشیم این یعنی به جایی رسیدیم که دنیا ایران را به عنوان یک کشور علمی و امن پذیرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان داشت: در حوزه میراث فرهنگی و جذب گردشگر ادعا داریم که بعد از انقلاب حدود 5 میلیون نفر جذب گردشگر داریم در حالیکه قبل از انقلاب چنین چیزی نبود. اگر از جشن‌های 1500 ساله که یک جشن فرمالیته و خصوصی برای دربار حساب می‌شد بگذریم، در جذب گردشگر هیچ حرکت دیگری انجام نشده بود اما امروزه در سند چشم‌انداز برآورد بر این است که 20 میلیون نفر گردشگر جذب کنیم.

صنعت چاپ و نشر قبل از انقلاب صفر بود اما بعد از انقلاب به قدری ارتقا پیدا کردیم که اشباع شدیم

صنعت چاپ و نشر قبل از انقلاب صفر بود

وی با اشاره به پیشرفت‌ها در حوزه چاپ و نشرتصریح کرد: صنعت چاپ و نشر قبل از انقلاب صفر بود اما بعد از انقلاب به قدری ارتقا پیدا کردیم که اشباع شدیم؛ یعنی در این صنعت از مجوزهایی که در حوزه چاپ داریم تقریبا از 50 درصد آنها داریم استفاده می‌کنیم چراکه توانستیم صدور مجوز بسیاری داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: از طرف دیگر حوزه چاپ و نشر در نمایشگاه بین‌المللی بسیار فعال شده و نویسندگان به جایی رسیدند که در حوزه‌های مختلف کودک، نوجوان، عقاید، تاریخ و علمی پژوهشی آثاری که خلق می‌کنند که در نوع خود بی‌نظیر است. توجه به کتاب و کتابخوانی در حوزه نهضت مطالعه مفید، هنوز به استاندارهای لازم نرسیده اما رشد بسیار خوبی داشتیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet