هدر موبایل
1397/11/13 09:20:00
سرویس استان ها
در بازدید معاون وزیر صمت از کشت و صنعت کارون شوشتر عنوان شد:

حمایت از ساخت و راه اندازی شهرک تخصصی صنایع جانبی کشت و صنعت کارون

دکتر صفایی پور که به دعوت سهراب گیلانی به شوشتر سفر کرده بود،بر حمایت و تقویت ظرفیت های اشتغالزای شرکت کشت و صنعت کارون تاکید کرد. در این بازدید جمعی از صنعتگران، مدیر کل سازمان صمت استان، فرماندار شوشتر و مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کارون نیز حضور داشتند.
حمایت از ساخت و راه اندازی شهرک تخصصی صنایع جانبی کشت و صنعت کارون دکتر صفایی پور که به دعوت سهراب گیلانی به شوشتر سفر کرده بود،بر حمایت و تقویت ظرفیت های اشتغالزای شرکت کشت و صنعت کارون تاکید کرد. در این بازدید جمعی از صنعتگران، مدیر کل سازمان صمت استان، فرماندار شوشتر و مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کارون نیز حضور داشتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100385663911.jpg حمایت,از,ساخت,و,راه,اندازی,شهرک,تخصصی,صنایع,جانبی,کشت,و,صنعت,کارون Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نماینده مردم شوشتر و گتوند در ابتدای جلسه بررسی احداث شهرک تخصصی نیشکر کشت و صنعت کارون با اشاره به دیدار خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: نگاه ویژه وزیر محترم به فعال نمودن صنایع جانبی شرکت منتج به برگزاری این جلسه شد. 

سهراب گیلانی از حضور رئیس بانک صنعت و معدن در آینده ای نزدیک در حوزه انتخابیه خبر داد و افزود: انتظار ما این است که پس از جمع بندی نهایی، با حمایت های مدیران مرتبط این حوزه و بخش خصوصی، صنایع وابسته و جانبی کشت و صنعت کارون ایجاد شده تا ظرفیت و پتانسیل این واحد در جهت بهره وری و راندمان بالای تولید افزایش یابد.  

معاون وزیر صنعت نیز با اشاره به پتانسیل های موجود و صنایع جانبی در کشت و صنعت کارون شوشتر گفت: به منظور توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار، وزارتخانه قطعاً برای ایجاد شهرک تخصصی صنایع جانبی حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد. 

دکتر صفایی پور با بیان اینکه کشت و صنعت کارون برای بهره بردن از صنایع جانبی با موانع خاصی مواجه نخواهد شد خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل های موجود و بستر آماده، قطعاً مورد حمایت این وزارت خانه قرار می گیرد و در تسهیل روند آن بطور جد کمک خواهیم کرد.

عبدالمجید میرزاپور با تقدیر از حمایت های نماینده مردم شوشتر و گتوند برای ایجاد صنایع جانبی اظهار داشت :  کشت و صنعت کارون یکی از قطب های بزرگ اقتصادی منطقه و استان است. ایشان در ادامه افزود: آقای گیلانی به دنبال توسعه یک زیرساخت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بزرگ در این منطقه می باشد. 

طرح اولیه کشت و صنعت کارون به گونه ای بود که 25 درصد از درآمد آن از محل تولید شکر و 75 درصد از طریق صنایع جانبی صورت پذیرد اما به دلیل مشکلاتی همچون جنگ و به دلیل عدم وجود اراده کافی از این 75 درصد تاکنون غفلت شده است .

میرزاپور افزود : از نیشکر محصولات مختلفی همچون الکل خمیر مایه ، کاغذ ، ظروف گیاهی ، صنایع چوب ، خوراک دام و ... می توان استحصال نمود. 

ما با فراهم کردن بستر مناسب و اختصاص زمین و فراهم ساختن زیرساخت هایی همچون آب، برق و گاز همه شرایط را برای ورود سرمایه گذار فراهم کرده ایم و نهایت همکاری را با سرمایه گذاران خواهیم داشت.  و تا کنون تمامی استعلامات بیست و چندگانه را به جز استعلام مربوط به وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده ایم .

گفتنی است پس از این نشست، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت از کارخانه، مراحل تولید و محل احداث شهرک صنعتی کشت و صنعت کارون بازدید و از نزدیک روند احداث این پروژه  بزرگ را بررسی نمود.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet