هدر موبایل
1397/11/17 09:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کمالی پور تصریح کرد:

ساز و کار تعیین شده اینستکس برای همکاری اقتصادی با ایران چگونه است

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره ساز و کار تعیین شده اینستکس برای همکاری اقتصادی با ایران توضیح داد.
ساز و کار تعیین شده اینستکس برای همکاری اقتصادی با ایران چگونه است نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره ساز و کار تعیین شده اینستکس برای همکاری اقتصادی با ایران توضیح داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104947350327.jpg ساز,و,کار,تعیین,شده,اینستکس,برای,همکاری,اقتصادی,با,ایران,چگونه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت یحیی کمالی‌پور، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساز و کار مالی تعیین شده از سوی اروپا برای همکاری با ایران گفت: امیدواریم که این سازوکار عملیاتی شود.

یحیی کمالی پور

 

وی در تحلیل ساز و کار تعیین شده سه کشور اروپایی(اینستکس) برای همکاری اقتصادی با ایران اظهار کرد: کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از برجام علی رغم اینکه در کلام و در بیان از برجام حمایت کردند و صراحتا هم اعلام کردند که به برجام پایبند هستیم ولی در حوزه عمل اقدام مثبتی ار ناحیه آن ها در بی‌اثر کردن تحریم ها مشاهده نکردیم، اما با این وجود آن ها اخیرا این ساز و کار را ایجاد کردند.

این عضو فراکسیون مستقلین مجلس افزود: ما هم باید منتظر بمانیم و مشاهده کنیم که آیا بانک های اروپایی که حاضر به هیچ نوع مراوده مالی، ارزی و تجاری با ایران نبودند باز هم به دنبال این ساز و کار می توانند با ایران همکاری کنند و یا دوباره تحت تاثیر تحریم های آمریکا سعی می‌کنند خودشان را از این موضوع کنار بکشند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به صرف مصوب کردن یک موضوع که معلوم نیست عملی شود یا نشود، نمی‌توانیم خیلی خوش بین باشیم، آن ها حرف های زیادی زدند که هیچ یک از آن ها تاکنون عملی نشده است.

به گزارش ایسنا کمالی پور تاکید کرد: علی رغم ایجاد این ساز و کار مطمئنا اگر آمریکا فشار را نسبت به اروپا افزون کند فکر نمی‌کنم اروپایی ها کار خاصی برای عبور از تحریم های آمریکا انجام دهند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet