ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/11/13 14:42:56
سرویس اقتصادی
مرادی انتقاد کرد:

بازنشسته میلیاردی مشاور وزیر شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که مدیران شرکت های دولتی معمولا در پایان سال پاداش های میلیاردی می گیرند.
بازنشسته میلیاردی مشاور وزیر شد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که مدیران شرکت های دولتی معمولا در پایان سال پاداش های میلیاردی می گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102466099594.jpg بازنشسته,میلیاردی,مشاور,وزیر,شد Icana

منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه گفته می شود در بودجه شرکت های دولتی ارقامی بین 120 تا 250 میلیارد تومان به عنوان پاداش برای 9 مدیران شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت در نظر گرفته شده است، گفت: اطلاعات دقیقی در این باره ندارم و نمی توانم این خبر را تایید یا رد کنم اما مدیران شرکت ها که بعضا معاونین و مسئولین کشوری هستند پایان سال معمولا پاداش های هنگفتی را در یافت می کنند.

بودجه شرکت های دولتی اجمالی بررسی می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: مجلس، بودجه شرکت های دولتی را اجمالی بررسی می کند و نمی توان جزییات این بخش از بودجه را مورد بحث و بررسی قرار داد، با این حال تایید می کنم که بودجه های هنگفتی به اعضای هیات مدیره این شرکت ها که بعضا مدیران کشوری هستند تعلق می گیرد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه مبالغی نامتعارف به عنوان پاداش پایان سال به مدیران شرکت های دولتی داده می شود، اظهار داشت:  مطلع شده ایم که فردی از شرکت ملی نفت بازنشسته شده است و بیش از  یک میلیارد تومان بابت بازنشستگی و حق مرخصی گرفته و بعد از بازنشستگی به عنوان مشاور رئیس بانک مرکزی و وزیر مشغول شده است.

میزان حداکثر پاداش پایان خدمت بازنشستگان مشخص است

وی با اشاره به مصوبه سال گذشته کمیسیون تلفیق بودجه، عنوان کرد: کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 حداکثر پاداش پایان خدمت را 30 برابر، 7 برابر حداقل حقوق در نظر گرفت، به عبارتی اگر کسی حدود یک میلیون و 200 هزار تومان حقوق می گیرد، پاداش پایان خدمت آن  حدودا معادل240 تا 250 میلیون تومان برآورد می شود و نباید بیشتر از این رقم دریافت کند.

مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه این مورد در بودجه سال آینده نیز مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: شرکت های دولتی حیاط خلوت مدیران دستگاه های اجرایی و افرادی که شغلی ندارند شده، این اتفاق در تمام دولت ها رخ داده است.

مدیران شرکت های دولتی برای سودده شدن دلسوزی نمی کنند

این نماینده مجلس در این باره که گفته می شود حقوق های نجومی در شرکت های دولتی شکل می گیرد از این رو در برابر شفافیت بودجه شان مقاومت می کنند، اظهار داشت: از آنجایی که برخی اعضای هیات مدیره شرکت های دولتی مسئولین کشور هستند، کاری به این ندارد که شرکت زیان‌ده باشد یا سود ده چرا که آخر سال در هر شرایطی پاداش های هنگفتی می گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با تاکید براینکه مسئولین اجرایی عضو هیات مدیره شرکت های دولتی برای شرکت های دلسوزی نمی کنند، بیان داشت: از آنجایی که شرکت چه سودده باشد چه زیان‌ده هیات مدیره حقوق و مزایای خود را دریافت می کند، تلاشی برای سودده شدن شرکت نمی کنند از این رو شاهد هستیم بسیاری از این شرکت ها زیان‌ده شده اند.

بیشتر بخوانید:

حقوق نجومی بگیریداما شعار و دروغ نگویید

هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد

/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet