شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/11/15 07:10:00
سرویس اجتماعی
عابدی:

حوزه گردشگری پزشکی متولی مشخص ندارد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد بسیار زیادی از بیماران خارج از تشکیلات رسمی و بنگاه‌های جذب توریست سلامت وارد کشور می‌شوند به همین دلیل آمار دقیقی از تعداد مراجعه بیماران خارجی وجود ندارد.
حوزه گردشگری پزشکی متولی مشخص ندارد سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد بسیار زیادی از بیماران خارج از تشکیلات رسمی و بنگاه‌های جذب توریست سلامت وارد کشور می‌شوند به همین دلیل آمار دقیقی از تعداد مراجعه بیماران خارجی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100968518125.jpg حوزه,گردشگری,پزشکی,متولی,مشخص,ندارد Icana

حیدر علی عابدی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ در خصوص وضعیت گردشگری سلامت در کشور گفت: توریست سلامت در کشور ما به دو صورت رسمی و غیر رسمی وجود دارد، توریست سلامت رسمی به این معنی است که از طریق بنگاه‌ها و آژانس‌های تاسیس شده از جانب وزارت بهداشت ودرمان  در کشور‌های مختلف اقدام به جذب بیمار و درمان در ایران می‌کنند، اما متاسفانه توریست سلامت رسمی در ایران جا نیافتاده و رشد نکرده است.

گسترش توریست سلامت غیر رسمی در ایران

 نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توریست‌های سلامت غیر رسمی در کشور افزود: بیماران خارجی که برای درمان و معالجه به ایران سفر می‌کنند تعداد بسیار زیادی دارند، اما به دلیل اینکه این بیماران غیر رسمی و خارج از تشکیلات و بنگاه‌های جذب توریست سلامت وارد کشور می‌شوند معمولا آمار دقیقی از تعداد آن وجود ندارد.

عابدی اظهار کرد: بیماران زیادی از عمان و کشور‌های حاشیه خلیج فارس به صورت مرتب برای درمان به شیراز سفر می‌کنند، همچنین بسیاری از بیماران در حاشیه دریا خزر و کشور‌های همسایه شمالی به بیمارستان‌های مرزی مراجعه و روند درمانیشان را پیگیری می‌کنند. به جرئت می‌توانیم بگوییم تبریز، اصفهان، شیراز، تبریز، تهران و مشهد بالاترین مراجعه بیماران را در سطح منطقه دارند.

وی ادامه داد: پزشکان ایرانی در بسیاری از کشور‌های منطقه و جهان شهره و مورد اعتماد هستند، به همین دلیل افراد بسیاری برای درمان حاضر می‌شوند رنج سفر را به جان بخرند و مراحل درمانیشان را در ایران و زیر نظر پزشکان ایرانی پیگیری کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از بیمارانی که با هدف درمان به کشورمان سفر می‌کند، درکنار سفر درمانی، سفر تفریحی و توریستی به شهر‌های مختلف کشور همچون اصفهان شیراز و تهران دارند و باعث می‌شوند آمار بسیار خوبی در حوزه توریست و گردشگر داشته باشیم.

توریست سلامت ساز‌و‌کار و متولی مشخصی ندارند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به دلیل نداشتن متولی و سازوکار مشخصی در حوزه توریست سلامت و درمانی شاهد فعالیت‌های پراکنده و جزیره‌ای هستیم. متاسفانه هنوز هیچ تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان گردشگری و وزارت بهداشت برای ساماندهی و توریست درمانی و گردشگر سلامت  امضاء نشده است. امیدواریم بین معاونت ریاست جمهوری، رئیس سازمان گردشگر ی و وزارت بهداشت و درمان تفاهم نامه‌ای اجرا و شرایط صدور مجوز‌ها تسهیل شود تا شاهد افزیش ظرفیت این حوزه باشیم. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet