هدر اصلی
1397/11/13 12:47:58
سرویس اقتصادی
فروش انفرادی بلیط توسط چارتری ها ممنوع است؛

علوی: چارتر آشیانه دلال بازی در پروازهای هوایی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس قانون، فروش انفرادی بلیط توسط چارتری ها به مسافر ممنوع است و فعالیت این شرکت ها تنها باید در حیطه برگزاری تورهای مسافرتی باشد.
علوی: چارتر آشیانه دلال بازی در پروازهای هوایی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس قانون، فروش انفرادی بلیط توسط چارتری ها به مسافر ممنوع است و فعالیت این شرکت ها تنها باید در حیطه برگزاری تورهای مسافرتی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106847751876.jpg علوی:,چارتر,آشیانه,دلال,بازی,در,پروازهای,هوایی Icana

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به رویکرد وزیر راه و شهرسازی درباره ممنوعیت فروش بلیط هواپیما به صورت چارتری، گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس بارها در نشست های مشترک با وزیر راه اعلام کرده اند که فعالیت پروازهای چارتری باید متوقف شود، اما متأسفانه هیچ عزمی برای مدیریت این بخش وجود نداشته است.

هواپیمای داخلی هواپیما آسمان

فعالیت چارتری ها عامل تلاطم در بازار پروازهایی هوایی

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم یکی از عوامل اصلی بروز تلاطم در بازار پروازهایی هوایی فعالیت چارتری ها بوده است، به طوری که ایرلاین ها با واگذاری پروازها به شرکت های چارتری، عملا زمینه را برای سوء استفاده آن ها فراهم می کردند و مردم نیز به اجبار باید به قیمت های بالای چارتری ها تن می دهند.

فروش انفرادی بلیط توسط چارتری ها به مسافر ممنوع است

بر اساس قانون، فروش انفرادی بلیط توسط چارتری ها به مسافر ممنوع و غیرقانونی است، از این رو فعالیت این شرکت ها تنها باید در حیطه برگزاری تورهای مسافرتی باشد

وی گفت: بر اساس قانون، فروش انفرادی بلیط توسط چارتری ها به مسافر ممنوع و غیرقانونی است، از این رو فعالیت این شرکت ها تنها باید در حیطه برگزاری تورهای مسافرتی باشد، یعنی تمام بخش های یک مسافرت از جمله محل اسکان، حمل و نقل و موارد دیگر در بسته چارتری دیده شود.

وزارت راه و شهرسازی باید زمینه افزایش سهم پروازهای برنامه‌ای را فراهم کند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی پروازهای چارتری سهم بالا و تأثیرگذاری در میزان پروازهای هوایی دارند، اما وزارت راه و شهرسازی باید زمینه را برای افزایش سهم پروازهای برنامه های توسط ایرلاین ها فراهم کند.

علوی گفت: البته قیمت بلیط هواپیما در فصول مختلف، متفاوت است، به طور مثال نرخ پروازهای هوایی در ایام تابستان بالا رفته و در ایام مدارس کاهش می یابد، اما به طور حتم قیمت بلیط‌ها باید حداقل و حداکثر داشته باشد که این مسئله توسط پروازهای برنامه ای قابل تحقق است.

چارتر لانه دلال بازی در پروازهای هوایی

وی ادامه داد: متأسفانه پروازهای چارتری به محلی برای دلال بازی و سوء استفاده از مسافران تبدیل شده بود و متولیان آن هیچ کف و سقفی برای قیمت ها بلیط ها قائل نبودند.

تقابل وزارت راه و سازمان هواپیمایی در پرونده چارتری‌ها

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به رویکرد سازمان هواپیمایی درباره عدم امکان توقف پروازهای چارتری، گفت: این رویکرد سازمان هواپیمایی در تقابل با نظر وزیر راه و شهرسازی است و قطعا بر اساس قانون، وزیر سیاست ها و استراتژی بخش هوانوردی را تعیین کرده و سازمان هواپیمایی باید به تصمیمات مربوطه تن دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet