شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/11/13 12:28:23
سرویس اقتصادی
فرشادان پیشنهاد داد:

لزوم افزایش 20تا 50درصدی حقوق اقشار کم درآمد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس پیشنهاد داده است که باید در سال آینده حقوق اقشار کم درآمد متناسب با تورم و حقوق های بالا حداقل ۲۰ درصد افزایش یابد.
لزوم افزایش 20تا 50درصدی حقوق اقشار کم درآمد عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس پیشنهاد داده است که باید در سال آینده حقوق اقشار کم درآمد متناسب با تورم و حقوق های بالا حداقل 20 درصد افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102500293057.jpg لزوم,افزایش,20تا,50درصدی,حقوق,اقشار,کم,درآمد Icana

سیدمهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش حقوق در سال آینده و روش پلکانی اعمال شده در سال 97، گفت: با سبک پلکانی افزایش حقوق که در سال 97 اجرا شد موافق نیستم، با این حال معتقدم باید افزایش حقوق تمام اقشار با توجه به نرخ تورم باشد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس با اشاره به عدم امکان افزایش حقوق ها متناسب با نرخ تورم سال 98، اظهار داشت: اکنون که نمی توانیم قد و قواره تورم حقوق ها را افزایش دهیم باید حقوق های زیر خط فقر که بسیاری از کارمندان را شامل می شود، بیشتر از 20 درصد افزایش یابد.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در  مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افزایش بیشتر حقوق های پایین تر نبایدبه منزله عدم افزایش حقوق های بالاتر باشد، بلکه باید حقوق افراد آسیب پذیر افزایش بیشتری به نسبت حقوق ها بالا باشد، به عبارتی حداقل افزایش حقوق ها در سال آینده باید 20 درصد در نظر گرفته شود.

وی در این باره که دولت منبع لازم برای افزایش حقوق بیشتر از 20 درصد را پیش بینی نکرده است، گفت: این که دولت نمی تواند حقوق را متناسب با تورم افزایش دهد ایراد محسوب می شود، دولت باید با برنامه ای هوشمند متناسب با میزان تورم افزایش حقوق ها را پیش بینی کند.

افزایش حقوق 98

 

فرشادان در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه پیشنهادی برای افزایش حقوق ها بین 20 تا 50 درصد را دارد، توضیح داد: هر چند اجرای این پیشنهاد با لایحه بودجه دولت ممکن نیست اما باید افزایش حقوق هوشمندانه اتفاق بیفتد تا متناسب با تورم باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: فلسفه و الزام افزایش حقوق این است که دولت ها تورم سال آینده را پیش بینی کند و متناسب با آن حقوق ها را افزایش دهد، اکنون که امکان آن وجود ندارد همه حقوق ها متناسب باتورم سال آینده افزایش پیدا کند باید افزایش حقوق ها بالا حداقل 20 درصد باشد و حقوق های پایین و بازنشستگان متناسب با تورم سال باشد.

باید حقوق اقشار ضعیف جامعه متناسب با تورم باشد و افزایش حقوق های بالا حداقل 20 درصد لحاظ شود تا بتوان شرایط را برای مردم متناسب کرد.

وی با بیان اینکه اگر حقوق اقشار کم درآمد متناسب باتورم نباشد این قشر آسیب می بیند، بیان داشت: دولت در بودجه سال 98 مکانیزم های خوبی برای کمک به اقشار کم درآمد پیش بینی کرده است به طور مثال 14 میلیارددلار به کالاهای اساسی،دارو ومواد اولیه اختصاص پیدا کرده است.

فرشادان افزود: همچنین اعتبار برای رفع فقر مطلق در کمیسیون تلفیق 20 درصد افزایش یافت و از رقم 7 هزار میلیارد تومان به 8 هزار و 400 میلیارد تومان رسید، از سوی دیگر برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کارهایی انجام شده، به طور مثال به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی برای وام قرض الحسنه در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با اشاره به افزایش وام ازدواج به 30 میلیون تومان، تاکید کرد: باوجود این اقدمات، باید حقوق اقشار ضعیف جامعه متناسب با تورم باشد و افزایش حقوق های بالا حداقل 20 درصد لحاظ شود تا بتوان شرایط را برای مردم متناسب کرد.

بیشتر بخوانید:

حقوق ها تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کند

عدم افزایش پلکانی حقوق شکاف طبقاتی را عمیق می کند

حقوق در سال آتی ۲۰ درصد افزایش می یابد/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet