شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/16 23:30:00
سرویس بین الملل

علاء‌الدین بروجردی: همکاری تهران با آژانس انرژی اتمی منوط به رعایت کامل حقوق ایران است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دردیدار با وزیرامورخارجه ایتالیا تاکید کرد: همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس انرژی اتمی منوط به رعایت کامل حقوق ایران است.

 

"علاء‌الدین بروجردی" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران که در راس هیاتی به رم سفر کرده است، مقارن ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با "ماسیمو دالما" معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه ایتالیا دیدار و گفت و گو کرد.

دراین دیدار که در محل وزارت امور خارجه ایتالیا انجام شد، "ماسیمو دالما" بار دیگر بر حق جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای تاکید کرد و گفت: بامذاکره می‌توان همه مشکلات را حل کرد.

وی افزود: درمسیر حقوق حقه ایران ، باید نگرانی‌هایی که در جامعه بین‌المللی وجود دارد نیز برطرف شود.

وزیر امور خارجه ایتالیا با اشاره به نقش تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: ما در شرایط خطرناکی قرار داریم و نقش ایران در کنترل اوضاع تعیین‌کننده خواهد بود.

"دالما" خاطر نشان کرد که ایتالیا بر سیاست گفت و گو و همکاری با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد و خواستار نقشی فعال در مذاکرات هسته‌ای است.

"علاء‌الدین بروجردی" نیز ضمن مثبت و سازنده خواندن حضورفعال ایتالیا در صحنه خاورمیانه و منطقه، با تاکید برادامه همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ما این همکاری را ادامه خواهیم داد تا هرگونه ابهام و نگرانی باقی مانده برطرف شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در ادامه افزود: ما در کنار این همکاری‌ها تاکید می‌کنیم که حقوق ایران باید براساس بند چهارم معاهده ‪ NPT تحقق یابد و تعامل و همکاری ایران با جامعه بین‌المللی و آژانس، منوط به رعایت کامل حقوق ایران است.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در راس یک هیات پارلمانی به منظور انجام دیدار و گفت و گو با مقامات پارلمانی و همچنین وزیر امور خارجه ایتالیا به این کشور سفر کرده است.

در این سفر "قدرت الله علیخانی"، "سلیمان جعفر زاده" و "سید احمد آوایی"، "علاءالدین بروجردی" را همراهی می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet