خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/11/15 10:18:00
سرویس اقتصادی
خادم:

ارائه تسهیلات ویژه برای تامین نهاده‌های دامی عشایر در  اولویت قرار بگیرد

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خودکفایی در  تولید گوشت با حمایت از تولیدات دامی عشایر به سادگی امکان  پذیر است،گفت: تسهیلات ویژه برای تامین نهادهای دامی عشایر در اولویت قرار بگیرد  تا بتوان واردات گوشت به کشور را متوقف کرد.
ارائه تسهیلات ویژه برای تامین نهاده‌های دامی عشایر در  اولویت قرار بگیرد نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خودکفایی در  تولید گوشت با حمایت از تولیدات دامی عشایر به سادگی امکان  پذیر است،گفت: تسهیلات ویژه برای تامین نهادهای دامی عشایر در اولویت قرار بگیرد  تا بتوان واردات گوشت به کشور را متوقف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104848637894.jpg ارائه,تسهیلات,ویژه,برای,تامین,نهاده‌های,دامی,عشایر,در ,اولویت,قرار,بگیرد Icana

 علاء الدین خادم درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت کنونی عشایر در  کشور،گفت:عشایر سهم بسزایی در تولید داخلی و حفاظت  از  امنیت غذایی  و پاسداری از اقتصاد مقاومتی دارند بنابراین الزامی است که حمایت ویژه در تولید محصولات دامی در عشایر مدنظر قراربگیرد زیرا عشایر 70 درصد گوشت مصرفی کشور را  تامین می کنند.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:برای پاسداری از عشایر در چرخه  تولید الزمی است که تسهیلات ویژه ای  برای تامین نهادهای دامی عشایر مدنظر قرار بگیرد تا بتوان بویژه در شرایط خشکسالی نهاده های دامی عشایر  را به نحومطلوب  و کارشناسی شده تامین کرد.

وی ادامه داد: عشایر اقشار زحتمکشی هستند که بدون هیچ  گونه توقعی همواره جمهوری اسلامی ایران را در راستای اهدافش یاری دادند بنابراین جا دارد با حمایت از تولید در  چرخه تولیدات دامی عشایر علاوه  بر پاسداری از  این اقشار زحمتکش ، خلاصی  از واردات گوشت  را نیز رقم زد.

خادم افزود: حمایت های کاربردی و تسهیلاتی در بودجه 98 از عشایر می بایست مدنظر  قرار بگیرد تا  بتوان  علاوه  بر  بهسازی مسیرهای رفت آمد و نهادهای دامی را  نیز برای عشایر  در نظر گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خودکفایی در  تولید گوشت با حمایت از تولیدات دامی عشایر  به سادگی امکان  پذیر است یادآورشد: تسهیلات ویژه برای تامین نهادهای دامی عشایر در اولویت قرار بگیرد تا بتوان واردات گوشت به کشور  را متوقف کرد./

پایان پیام

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet