هدر اصلی
1397/11/14 11:02:33
سرویس اجتماعی
ساعی خبر داد:

تلاش مجلس برای افزایش حقوق ایثارگران از محل طرح معیشت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بابیان‌اینکه معذوریت‌های بنیاد شهید در تامین اعتبارات باعث شده در حق رزمندگان کم‌لطفی شود، بر تلاش مجلس برای افزایش دریافتی این قشر از محل اعتبارات طرح معیشت و بهره‌مندی آنها از مزایای بسته‌های حمایتی دولت خبر داد.
تلاش مجلس برای افزایش حقوق ایثارگران از محل طرح معیشت عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بابیان‌اینکه معذوریت‌های بنیاد شهید در تامین اعتبارات باعث شده در حق رزمندگان کم‌لطفی شود، بر تلاش مجلس برای افزایش دریافتی این قشر از محل اعتبارات طرح معیشت و بهره‌مندی آنها از مزایای بسته‌های حمایتی دولت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810104623456886.jpg تلاش,مجلس,برای,افزایش,حقوق,ایثارگران,از,محل,طرح,معیشت Icana

زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به گلایه بخشی از ایثارگران مبنی براینکه تعدادی از آنها تحت پوشش بیمه قرار نداشته و با وجود مشکلات اقتصادی جدی از مزایای بسته حمایتی دولت بهره‌مند نشده‌اند، گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی که بنیاد شهید و امور ایثارگران با آن مواجه است، شرمنده بسیاری از ایثارگران شده‌ایم، اما همچنان پیگیر تامین مطالبات این قشر هستیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در برنامه ششم توسعه موارد بسیار خوبی را در جهت حمایت از ایثارگران قید کردیم، همچنین در قانون جامع ایثارگری هم بر ضرورت رفع بخشی از نیازهای آنها تاکید کرده‌ایم.

تلاش رزمندگان در جهت تامین امنیت و حفظ کیان کشور نباید فراموش شود

وی تصریح کرد: هم‌اکنون مبلغی را که ایثارگران تحت عنوان طرح تامین معیشت دریافت می‌کنند محدود است و این در حالی است که تعدادی از آنها در دوران جنگ تحمیلی آسیب‌های جسمی هم دیده  و جراحاتی داشتند که پیگیری نکرده و به دنبال تشکیل پرونده هم نرفته‌اند، اما اسناد و مدارکی دال بر زحماتی که در جبهه‌ها برای حفظ کیان کشور و برقراری امنیت در جامعه کشیده‌اند، وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: افرادی که ماه‌هایی متوالی در جبهه‌ها بودند در شرایط کنونی به دلیل مشکلات اقتصادی به توجه بیشتری نیاز دارند، اما معذوریت‌هایی که بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه تامین اعتبارات دارد، باعث شده که در حق رزمندگان کم لطفی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما توانستیم مشکل بیمه درمانی جانباران را در بودجه 98 حل کنیم، ضمن اینکه در تلاش هستیم دامنه پوشش اقدامات حمایتی از رزمندگان را نیز گسترش دهیم تا بتوانند از مزایای بسته‌های حمایتی که برای اقشار کم درآمد جامعه در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوند، همچنین میزان حقوقی که برای این قشر در پی اجرای طرح معیشت تعیین شده، افزایش یابد و امیدوارم بتوانیم با میزان بودجه محدودی که وجود دارد، گام موثری در جهت تحقق این مهم برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet