هدر موبایل
1397/11/14 12:43:35
سرویس صحن

نامه ۹ نماینده به رئیس‌جمهور برای بررسی تخلفات مربوط به درآمدهای نفت و گاز

۹ نفر از نمایندگان مردم در خانه ملت در نامه ای به حسن روحانی خواستار بررسی تخلفات رییس سازمان برنامه و بودجه درباره واریز نشدن مبلغ یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون دلار منابع حاصل از فروش نفت و گاز به حساب صندوق توسعه ملی شدند.
نامه ۹ نماینده به رئیس‌جمهور برای بررسی تخلفات مربوط به درآمدهای نفت و گاز 9 نفر از نمایندگان مردم در خانه ملت در نامه ای به حسن روحانی خواستار بررسی تخلفات رییس سازمان برنامه و بودجه درباره واریز نشدن مبلغ یک میلیارد و 177 میلیون دلار منابع حاصل از فروش نفت و گاز به حساب صندوق توسعه ملی شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106118212821.jpg نامه,۹,نماینده,به,رئیس‌جمهور,برای,بررسی,تخلفات,مربوط,به,درآمدهای,نفت,و,گاز Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تعدادی از نمایندگان در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه 14 بهمن) مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس جمهور خواستار بررسی تخلفات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره واریز نشدن مبلغ یک میلیارد و 177 میلیون دلار منابع حاصل از فروش نفت و گاز به حساب صندوق توسعه ملی شدند.

براساس این گزارش نامه مذکور را احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان، احمد علیرضابیگی نماینده تبریز، محمد دهقانی نقندر نماینده طرقبه، محمود صادقی نماینده تهران، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، محمد حسینی نماینده تفرش، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسدالله عباسی نماینده املش و علیرضا سلیمی نماینده محلات امضا کرده اند.

متن نامه نمایندگان مذکور به رئیس جمهور بدین شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

به استحضار می‌رساند گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ که توسط رئیس دیوان محاسبات در صحن علنی مجلس در چهارم بهمن ماه ۹۷ قرائت گردید، اشعار می‌دارد مبلغ ۱۶ هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی گاز طبیعی به حساب خزانه واریز نشده است و نیز مبلغ یک میلیارد و یکصد و هفتاد و هفت میلیون دلار منابع حاصل از فروش نفت و گاز به حساب صندوق توسعه ملی واریز نشده است.

هر چند پرونده این تخلف در دیوان محاسبات علیه رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده و یک نسخه از آن جهت رسیدگی به قوه قضائیه ارجاع شده است با این حال ضروری است جنابعالی در عمل به سوگندی که یاد کرده اید برای پاسداری از منافع ملت ایران نسبت به رسیدگی جدی و بازگرداندن اموال ملت به بیت المال اقدام کنید.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet