هفته دفاع مقدس
1397/11/14 15:57:14
سرویس اجتماعی
40 سالگی انقلاب:

بزرگترین شاخصه امروز ایران استقلال است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروزه بانک‌های ایران مطابق بانک‌های اروپا و بانک‌های پیشرفته دنیا حرکت می‌کنند، حتی در زمانی که تحریم بودیم، موازی سوئیفت، سیستم‌ها و سامانه‌هایی را پیش‌بینی کردیم که هیچ چیزی کمتر از اروپا نداشت.
بزرگترین شاخصه امروز ایران استقلال است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروزه بانک‌های ایران مطابق بانک‌های اروپا و بانک‌های پیشرفته دنیا حرکت می‌کنند، حتی در زمانی که تحریم بودیم، موازی سوئیفت، سیستم‌ها و سامانه‌هایی را پیش‌بینی کردیم که هیچ چیزی کمتر از اروپا نداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104355080190.jpg بزرگترین,شاخصه,امروز,ایران,استقلال,است Icana

محمود بهمنی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب با بیان اینکه بعد از انقلاب توانستیم از وابستگی نجات پیدا کنیم و کشورمان کاملا مستقل است گفت: درست است که مشکلاتی داریم اما این مشکلات را به گردن ما گذاشتند به طوری‌که جنگ و تحریم را بر ما تحمیل کردند وگرنه ایران منابع خود را دارد و اگر فرصت می‌دادند می‌توانستیم امروز بهترین کشور را داشته باشیم.

بزرگترین شاخصه امروز ایران استقلال است

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان ادامه داد: درحال‌حاضر هفدهمین اقتصاد دنیا هستیم و از نظر ذخایر نفت و گاز رتبه اول را داریم و بزرگترین شاخصه‌ای که امروز داریم همان استقلال است اما باید بتوانیم این مسائل را پشت سر بگذاریم و درست است که با مشکلاتی رو به رو هستیم اما امکانات بسیاری را به دست آوردیم و اگر مسئولان، وحدت و یگانگی داشته باشند می‌توانند سرعت بسیار بیشتری در رشد علم داشته باشند.

آمریکا، ایران را یک خطر جدی برای خود می‌داند

وی اظهار داشت: قبل از انقلاب این شرایط را نداشتیم اما امروزه از نظر علم و فناوری به جایی رسیدیم که آمریکا می‌خواهد جلوی ایران را از نظر پیشرفت و امکانات بگیرد و این مسئله مهمی است که آمریکا ایران را قبلا به حساب نمی‌آورد اما اکنون این کشور را به عنوان یک خطر جدی برای خود به حساب می‌آورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تمام کشورها را علیه ایران بسیج کردند اما امروزه خوشبختانه توانستیم تحریم‌ها را در دوره گذشته مدیریت کنیم و می‌توانیم بهتر هم باشیم البته مدیران اگر قدری بحث‌های خاص درونی خود را کمتر کنند دیگر هیچ مشکلی نداریم.

قبل از انقلاب اگر می‌خواستیم اطلاعات بانکی بگیریم باید حتما از سیستم بانکی 2 ماه وقت صرف می‌کردیم اما امروز با یک دکمه تمام اطلاعات آنلاین بدست می‌آید

بانک‌های ایران مطابق بانک‌های اروپا و بانک‌های پیشرفته دنیا حرکت می‌کند

وی گفت: مشکل دیگر بحث معیشت مردم است که باید به آن توجه شود؛ کشور فی نفسه مشکل اساسی دیگری ندارد و اگر این گردنه‌ها را پشت سر بگذارد می‌تواند مسیر خوبی را بگذراند؛ امروزه بانک‌های ایران مطابق بانک‌های اروپا و بانک‌های پیشرفته دنیا حرکت می‌کند؛ حتی در زمانی که تحریم بودیم، موازی سوئیفت، سیستم‌ها و سامانه‌هایی را پیش‌بینی کردیم که هیچ چیزی کمتر از اروپا نداشت و توانستیم مشکلات را حل کنیم.

بهمنی در مورد دستاوردهای انقلاب در سیستم‌های بانکی، تصریح کرد: امروزه بانکداری بسیار پیشرفته‌ای داریم و تقریبا الکترونیکی است و حتی توانستیم کربنکینگ core banking  را اجرا کنیم و به دنبال نهایی کردن کرپردگاورننس هستیم و اطلاعات ما در سیستم بانکی به روز است و انواع سامانه‌ها را پیاده کردیم و اطلاعات روز را داریم.

تنها مشکل بانکی مربوط به ارتباطات بین‌المللی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: قبل از انقلاب اگر می‌خواستیم اطلاعات بانکی بگیریم باید حتما از سیستم بانکی باید 2 ماه وقت صرف می‌کردیم اما امروز با یک دکمه تمام اطلاعات آنلاین بدست می‌آید و می‌توانیم ارتباطات را داشته باشیم و می‌توانیم به راحتی متوجه شویم که یک مشتری چقدر و در کجا حتی یک قسط وی عقب افتاده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم عنوان کرد: از لحاظ بانکی تنها مشکلی که وجود دارد مربوط به ارتباطات بین‌المللی است که برای آن پیش‌بینی‌هایی شده و راه‌کارهایی داریم و اگر ناچار شویم حتما از آن راه‌کارها استفاده می‌کنیم ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet