هدر موبایل
1397/11/14 16:51:13
سرویس اقتصادی
خسته بند مطرح کرد:

افزایش ساخت و ساز راهکار بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس، افزایش ساخت و ساز را بهترین راه کار بهبود وضعیت بازار مسکن به ویژه در حوزه اجاره دانست.
افزایش ساخت و ساز راهکار بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن عضو کمیسیون عمران مجلس، افزایش ساخت و ساز را بهترین راه کار بهبود وضعیت بازار مسکن به ویژه در حوزه اجاره دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201808100333839342.jpg افزایش,ساخت,و,ساز,راهکار,بهبود,وضعیت,بازار,اجاره,مسکن Icana

حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تداوم تلاطمات بازار اجاره مسکن در کشور به ویژه کلانشهرها، گفت: متأسفانه کمبود مسکن در کشور امروز بر تمامی بخش‌های این حوزه از جمله اجاره بها، اثر منفی گذاشته است.

دفتر املاک

افزایش ساخت و ساز راه کار بهبود وضعیت بازار اجاره بها

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، افزایش ساخت و ساز را راه کار بهبود وضعیت بازار اجاره بها،دانست و گفت: برای کمبود مسکن در کشور به تولید سالانه 800 هزار واحد نیاز داریم، از این رو این مسئله باید در دستور کار مسئولان وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

نرخ اجاره بهای مسکن در سال آینده افزایش پیدا می کند

اگر راه کاری برای سال های آینده جهت رفع کمبود مسکن اندیشیده نشود، قطعا باید بار دیگر شاهد افزایش قیمت ها در حوزه اجاره مسکن باشیم

وی با اعلام اینکه با وضعیت موجود نرخ اجاره مسکن در سال آینده افزایش پیدا می کند، ادامه داد: اگر راه کاری برای سال های آینده جهت رفع کمبود مسکن اندیشیده نشود، قطعا باید بار دیگر شاهد افزایش قیمت ها در حوزه اجاره مسکن باشیم.

بیش از یک سوم خانوارها در تهران اجاره نشین هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بر اساس آمارها بیش از یک سوم خانوارها در تهران اجاره نشین هستند، افزود: این مسئله نمایانگر آن است که حوزه اجاره در بازار مسکن از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که بازار اجاره درگیر تلاطم باشد، مشکلات بسیاری ایجاد خواهد شد.

تولید خانه‌های زیر 100 متر؛ تنها اولویت کاری دولت در حوزه مسکن

خسته بند ادامه داد: در شرایط کنونی تنها سیاست دولت و وزارت راه و شهرسازی باید تولید مسکن زیر 100 متر باشد، به ویژه اینکه بر اساس گزارش ها، بیشتری تقاضا برای خرید مسکن خانه های زیر 70 متر بوده است.

وی گفت: به طور حتم اگر در جهت تولید انبوه مسکن اقدام کنیم، بازار مسکن طی 4سال آینده هم در حوزه خرید و فروش و هم در حوزه اجاره بها با ثبات نسبی روبه رو خواهد شد.

روند افزایشی آمار اجاره نشینی در کلانشهرها

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: روند افزایشی آمار اجاره نشینی در کلانشهرها به ویژه پایتخت نشان می دهد که خانوارها در شرایط کنونی توان خرید مسکن نداشته و به ناچار به سمت اجاره نشینی هدایت می شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet