هدر اصلی
1388/07/07 15:01:00
سرویس بین الملل
نماینده ارمنه در مجلس:

سفر آبراهامیان به ایران سبب ارتقای سطح روابط می شود

**نماینده مردم ارامنه در مجلس شورای اسلامی، سفر هویک آبراها‌میان رییس مجلس ملی ارمنستان به ایران را موجب بهبود فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان تهران- ایروان ذکر کرد.

بیگریان روز سه‌شنبه در آیین‌ استقبال از رییس مجلس ارمنستان در فرودگاه مهر‌آباد گفت: سفر روسای مجالس و هیات‌های پارلمانی ایران - ارمنستان نقطه عطفی درتاریخ دو کشور خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به سوابق و نوع ارتباطات دو کشور ایران- ارمنستان رفت و آمدهای سیاسی به بهبود روابط دیپلماسی خواهد انجامید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نوع رابطه سیاسی، دیپلماسی و اقتصادی ایران - ارمنستان به عنوان دو کشور دوست و همسایه در مرحله عملیاتی شدن قرار دارد.

وی تصریح کرد: بررسی تاریخی و سیاسی بیانگر این است "ایروان‌- تهران " همواره از رابطه دوستی برخوردار بوده‌اند.

نماینده ارامنه در مجلس یادآور شد: باتوجه به ارتباطات گسترده میان شهروندان دو کشور باب نیازهای تازه‌ای باز شده، بنابراین برای رفع موانع باید درصدد بود تا موانع بازرگانی و فرهنگی میان ایران‌- ارمنستان رفع شود.

بیگلریان اظهار داشت: در چند ساله اخیر، دو کشور با درک شرایط متقابل توام با احترام درصدد این هستند تا بهبود روابط میان خود برسند.

وی در خصوص نقش دیدار‌های هیات پارلمانی دو کشور گفت: به طور قطع این دیدارها می‌تواند در بهبود شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نقش مهمی ایفا کند.

عضو گروه دوستی هیات پارلمانی ایران‌- ارمنستان گفت: اعضای هیات پارلمانی ایران در مجلس ششم با سفر به ارمنستان نقش مثبتی در بهبود این روابط ایفا کرده‌اند، در دوره هفتم اعضای گروه دوستی با سفر به ایران درصدد تحکیم دوجانبه برآمدند.

بیگلریان خاطر نشان کرد: در سال 1386 گروه دوستی پارلمانی ایران‌- ارمنستان در سفری به ایروان این ارتباط را محکم‌تر کرد و حال سفر آبراهامیان رییس مجلس ملی ارمنستان می‌تواند این روابط را استوار از پیش نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet