ایام محرم 1398
1397/11/14 18:46:59
سرویس اجتماعی
کمالی پور در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

بررسی طرح عفو عمومی و لایحه تجارت

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از بررسی لایحه تجارت و طرح عفو عمومی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
بررسی طرح عفو عمومی و لایحه تجارت نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از بررسی لایحه تجارت و طرح عفو عمومی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105820841677.jpg بررسی,طرح,عفو,عمومی,و,لایحه,تجارت Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز ( یک شنبه، 14 بهمن ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، از بررسی لایحه تجارت در نشست امروز خبر داد و گفت: تاکنون 2 کتاب از 5 کتاب مربوط به لایحه که کتاب اول مربوط به تجارت و مقررات حاکم بر آن و کتاب دوم مربوط به قراردادهای تجاری با 304 ماده است در کمیسیون تصویب شد که برای بررسی به صحن علنی ارجاع می شود.

بررسی طرح عفو عمومی به جمع بندی نرسید

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه لایحه تجارت از مجلس هشتم در دست بررسی است، افزود: همچنین طرح عفو عمومی در نشست امروز بررسی شد؛ یک فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ یک مهرماه 97 مورد تصویب قرار گرفت که در نشست امروز بررسی شد و به جمع بندی نرسید و ادامه بررسی آن به جلسات آتی کمیسیون موکول شد.

وی ادامه داد: این طرح دارای سه بند است که بند اول آن در مورد تمامی مجازات های حبس ابد به اعدام در تمامی جرائم تعدیلی به حبس درجه یک از 20 تا 30 سال حبس تبدیل شود؛ بر اساس بند دوم، تمامی محکومان جرائم سیاسی و امنیتی که مرتکب اقدامات فیزیکی خرابکارانه نشدند مورد عفو قرار بگیرند و بر اساس بند 3 تمامی ایرانیان خارج از کشور که قصد بازگشت به کشور را دارند در صورتی که شاکی خصوصی نداشته باشند از تعقیب معاف می شوند.

 طرح اصلاح ماده 22 قانون خانواده بررسی شد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، از بررسی طرح اصلاح ماده 22 قانون خانواده در نشست امروز خبر داد و گفت: با توجه به نواقص و ایرادات طرح مقرر شد ویرایش آن در دستور کار طراحان قرار گرفته و سپس به کمیسیون برای بررسی ارائه شود؛ در این طرح آمده مراجع قضایی تا سقف 14 سکه مهریه را مورد رسیدگی قضایی قرار داده و مابقی سکه ها جز تعهدات مرد نباشد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: در نشست امروز معاون قوه قضائیه، کارشناسانی از وزارت اطلاعات و مرکز پژوهش های مجلس حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet