هدر موبایل
1388/07/07 15:57:00
سرویس اقتصادی
فرهنگی تاکید کرد

درخواست تحقیق از عملکرد دولت در برنامه چهارم، کلی است

**نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تحقیق و تفحص برخی از نمایندگان مجلس از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را موضوعی کلی دانست.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: موضوع تحقیق و تفحص از قانون برنامه پنجساله چهارم توسعه فاقد محورهای جزیی و مشخص بود و بیشتر موضوعی کلی و کلان بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر منظور ارائه دهندگان موضوع تحقیق و تفحص ماده 133 آیین نامه داخلی باشد که در زمره تفحص قرار نمی‌گیرد، بلکه ساز و کار آن درخواست نمایندگان است که گزارشی مشابه تحقیق و تفحص است و نمی‌توان در این راستا مطرح کرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس یادآور شد: مجلس یا کمیسیون‌ها موظف هستند تا گزارشی را نخست به نماینده درخواست کننده ارائه دهند، اگر کافی بود درخواست ادامه نمی‌یابد؛ اما اگر درخواست در کمیسیون به تصویب رسید موضوع در جلسه علنی مطرح و در صورت تصویب هیاتی برای بررسی تحقیق و تفحص تشکیل شده و گزارش در ارتباط با محورهای مطرح شده در آن تهیه می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: تحقیق و تفحص براساس آیین نامه داخلی مجلس، باید به تصویب نمایندگان مردم در خانه ملت برسد، بدیهی است هر نماینده می‌تواند در این زمینه پیشنهاداتی را ارائه دهد.

وی در عین حال عملکرد دولت در ارتباط با قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را بسیار مثبت و قابل قبول ذکر کرد.

این نماینده مجلس یادآور شد: در مجموع عملکرد دولت در ارتباط با اجرای قانون برنامه چهارم توسعه روال بهتری نسبت به قبل داشته است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در زمینه‌های که عملکردها با اهداف قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فاصله دارد به دلیل برخی موانع قانونی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با این موانع می‌توان به اجرایی شدن یارانه‌ها که جز اهداف قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده اشاره کرد که هنوز اجرایی نشده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مهمترین موفقیت‌های دولت در ارتباط با قانون برنامه چهارم توسعه را، کاهش فاصله طبقاتی، افزایش بودجه عمرانی، حرکت به سمت افزایش رشد اقتصادی و کاهش ضریب جینی ذکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet