هفته دفاع مقدس
1397/11/17 07:10:00
سرویس اجتماعی
40 سالگی انقلاب:

فضای اجتماعی ایران نیازمند انبساط بیشتر است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: در حوزه دفاعی و مردم سالاری به نسبت حوزه‌های دیگر جلوتر بودیم و پیشرفت‌های قابل توجهی وجود داشته است.
فضای اجتماعی ایران نیازمند انبساط بیشتر است عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: در حوزه دفاعی و مردم سالاری به نسبت حوزه‌های دیگر جلوتر بودیم و پیشرفت‌های قابل توجهی وجود داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100196869932.jpg فضای,اجتماعی,ایران,نیازمند,انبساط,بیشتر,است Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب گفت: فلسفه انقلاب این بود که ساختار نظام از شاهنشاهی و فردی خارج شود و به صورت جمعی و در غالب جمهوریت شکل بگیرد، جمهوری اسلامی توانست این ساختار را محقق کند و این ساختاری که محقق شده در این 4 دهه قابلیت این را دارد که یک ارزیابی قابل توجهی از موفقیت‌ها و چالش‌هایی که پشت سر گذاشتیم به علاوه برنامه‌ها و چالش‌هایی که در پیش داریم اتفاق بیفتد.

نسل‌های سوم و چهارم انقلاب احساسشان باید احساس مشارکتی خصوصا در برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: قائدتا زمان آن رسیده که گروه‌های مرجع، نخبگان و افرادی که صاحب ایده هستند، بتوانند یک ورود مبنایی داشته باشند و با یک ارزیابی راهبردی هم گذشته جمهوری اسلامی و هم آینده آن را مورد ارزیابی دقیق قرار دهند که سرجمع برآیند کل این ارزیابی‌ها، می‌تواند به موفقیت بیشتر و جبران نواقص کمک کند.

همیشه بیشتر از 50 درصد مردم در انتخابات مشارکت داشته‌اند

وی افزود: در حوزه دفاعی و مردم سالاری به نسبت حوزه‌های دیگر جلوتر بودیم و پیشرفت‌های قابل توجهی وجود داشته از طرف دیگر در هر سال به صورت میانگین یک انتخابات را برگزار کردیم که هم در منطقه و در سطح جهان نیز یک موفقیت کمی و آماری قابل توجهی است و از نظر کیفی نیز درصد مشارکت مردم به گونه‌ای بوده که همیشه باعث افتخار بوده است. اگرچه نوساناتی داشته اما به صورت متغیر و معدلی که وجود داشته، نشان دهنده مشارکت بالای 50 درصد مشارکت مردم بوده است.

موفقیت‌های ایران در حوزه دفاعی بسیار چشمگیر بوده است

رحیمی ادامه داد: وضعیت دفاعی ایران بسیار چشمگیر است به ویژه با پشت سر گذاشتن جنگ 8 ساله و سناریوهایی که دشمنان ایران طراحی کردند که کشور را به سمت وضعیت تدافعی پیش ببرند و یا مزاحمت‌های امنیتی درست کنند اما موفقیت‌های ایران بسیار چشمگیر بوده است.

فضای اجتماعی ایران نیازمند یک انبساط بیشتر است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارزیابی کردن در حوزه فرهنگی و اجتماعی به صورت قاطع نیازمند مرور جزئیات است تصریح کرد: به طور کل فضای اجتماعی ایران نیازمند یک انبساط بیشتر است یعنی گشایشی برای حضور NGO ها و جوانان وجود داشته باشد اگرچه این گشایش قبلا هم در غالب NGO ها بوده اما الان نسل‌های سوم و چهارم انقلاب احساسشان باید احساس مشارکت خصوصا در برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی باشد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet